• İmsak 05:27
  • Güneş 06:50
  • Öğle 13:21
  • İkindi 16:53
  • Akşam 19:41
  • Yatsı 20:59
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2023 - İzmir

TELEKOM OPERATÖRLERİ İLETİŞİM İHTİYAÇLARI İÇİN BORÇLU HATLARI KULLANIMA AÇTI, Wİ-Fİ İNTERNET NOKTALARI OLUŞTURDU

featured
service

TELEKOM OPERATÖRLERİ İLETİŞİM İHTİYAÇLARI İÇİN BORÇLU HATLARI KULLANIMA AÇTI, Wİ-Fİ İNTERNET NOKTALARI OLUŞTURDU

Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremler sonrasında iletişim ihtiyacının karşılanabilmesi için borçlu hatların kullanıma açıldığını ve Wi-fi internet noktaları ile ankesörlü telefonların ücretsiz kullanılabileceğini açıkladı. 

Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği, Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremlerinde zarar gören istasyonların onarımda olduğunu açıkladı. Ayrıca borçlu hatlarında da iletişim ihtiyacının giderilmesi için kullanıma açıldığını belirtti. Dernekten yapılan açıklama şöyle: 

“GEREKLİ ENERJİ FENERATÖRLERLE SAĞLANMAKTA: Ülkemizi derin üzüntüye boğan Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen depremler sebebiyle enerji hatlarında ve baz istasyonlarında oluşan hasar iletişim süreçlerini etkilemektedir. Güvenlik tedbirleri kapsamında ve enerji hatlarında oluşan hasar nedeniyle dağıtım şirketlerince bölgeye elektrik verilememesi sebebiyle iletişim için gerekli enerji jeneratörler ile sağlanmaktadır. 

HASAR GÖREN İSTASYONLARIN ONARIMI DEVAM EDİYOR: Üye operatörlerimiz Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone iletişimin sürmesi adına tüm ekipleriyle, AFAD ve ilgili bakanlıklarımızla koordineli bir şekilde deprem bölgesinde saha çalışmalarını sürdürmektedir. Enerji iletimi konusundaki onarım çalışmaları devam ederken, bölgeye sevk edilen mobil baz istasyonlarıyla iletişim sağlanmaktadır. Depremden etkilenen ve hasar gören baz istasyonlarının onarımına ise devam edilmektedir. 

BORÇLU HATLAR KULLANIMA AÇILDI: Depremden etkilenen tüm illerde alınan önlemler ve aksiyonlarla bölgede sabit ve mobil altyapılar üzerinden iletişim sağlanmaya devam edilmektedir. İlave olarak, tüm kullanıcılara ses/data paketleri tanımlanmakta, borçlu hatlar yeniden kullanıma açılmakta, tüm Wi-Fi internet noktaları ve ankesörlü telefonlar ücretsiz kullanılabilmekte, taşınabilir şarj cihazı (powerbank) desteği de bulunmaktadır.

SADECE ACİL ARAMALAR YAPILMALI: Operatörlerimiz tüm ekipleriyle bölgede yardım koordinasyon sürecine aktif olarak katılım sağlamaktadırlar. Deprem bölgesinde iletişimin sağlıklı şekilde devam edebilmesi için şu önemli hususların tekrar altını çizmek isteriz, yüksek trafik oluşumunu engellemek için telefonlar sadece acil aramalar için kullanılmalıdır. Haberleşmeler kısa mesaj servisi (SMS) ve internet tabanlı mesajlaşma yazılımları üzerinden yapılmalıdır.”

Art’s Magazin  Gündem

TELEKOM OPERATÖRLERİ İLETİŞİM İHTİYAÇLARI İÇİN BORÇLU HATLARI KULLANIMA AÇTI, Wİ-Fİ İNTERNET NOKTALARI OLUŞTURDU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!