TOBB: DEPREMDEN ETKİLENEN İLLERİN EKONOMİLERİNİN YENİDEN CANLANDIRILMASI İÇİN SEFERBELİK BAŞLATACAĞIZ

featured
service

TOBB: DEPREMDEN ETKİLENEN İLLERİN EKONOMİLERİNİN YENİDEN CANLANDIRILMASI İÇİN SEFERBELİK BAŞLATACAĞIZ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesindeki 12 sanayi odası, depremden etkilenen illerin ekonomilerinin yeniden canlandırılması amacıyla bir araya geldi. TOBB’dan yapılan açıklamada, “İstihdamın ve ekonomik aktivitenin yeniden canlandırılması, hasar gören üretim tesislerinin tekrar faaliyete başlayabilmesi için, oda ve borsalar vasıtasıyla ve üyelerimizin katkılarıyla teknik destek seferberliği başlatacağız” denildi.

TOBB bünyesindeki 12 sanayi odasının başkanları, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında ve İstanbul Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde, depremden etkilenen 11 ilin ekonomilerinin yeniden canlandırılması ve normalleşmesi sürecine katkı sağlamak amacıyla bir araya geldi.

TOBB’dan bugün yapılan yazılı açıklamada, bu kapsamda başlatılan projeler şöyle sıralandı:

“ÜLKE GENELİNDE İŞ ÇEVRELERİNİN PROJEYE KATILIM SAĞLAMASI HEDEFLENİYOR: Özellikle büyük ölçekli şirketleri, ham madde ve yarı mamul tedariklerini deprem bölgesindeki firmalardan karşılamaya davet ediyoruz. Bu çerçevede, TOBB Sanayi Veri Tabanı’ndan bölgedeki üreticilerle gerekli eşleştirmeleri yaparak bölgedeki ticaretin yeniden canlanmasını hedefliyoruz. Tüm illerimizdeki oda ve borsalar ile 65 sektör meclisi üyelerine yönelik bilgilendirme yapılarak, ülke genelinde iş çevrelerinin projeye katılımının sağlanması hedefleniyor.

ULUSAL GIDA PERAKENDECİLERİ ÇALIŞMASI BAŞLATILDI: Oda ve borsalar ile sektör meclisleri kanalıyla ulusal çapta faaliyet gösteren gıda perakendecilerinin, tarım ve gıda ürünleri ile ham madde alımlarını deprem bölgesindeki üreticilerden yapmasını amaçlıyoruz. Bu konuda başlatılan çalışmalar hızlandırılacak.

BÖLGEDEKİ ÜRETİCİLERİN ÖN PLANA ÇIKMASINI AMAÇLIYORUZ: TOBB e-Ticaret Sektör Meclisi kanalıyla başlatılan pazar yerlerinin, deprem bölgesindeki firmalardan tüketiciye ulaştırılacak ürünler için komisyon almaması uygulamasının sektör genelindeki tüm firmalara yaygınlaştırılmasını ve bölgedeki üreticilerin ön plana çıkarılmasını amaçlıyoruz. Bölgeden internet üzerinden yapılacak satışların kargo masraflarının düşürülmesi için de kargo şirketleri nezdinde girişimlerde bulunulacak.

TEKNİK DESTEK SEFERBERLİĞİ BAŞLATACAĞIZ: İstihdamın ve ekonomik aktivitenin yeniden canlandırılması, hasar gören üretim tesislerinin tekrar faaliyete başlayabilmesi için oda ve borsalar vasıtasıyla ve üyelerimizin katkılarıyla teknik destek seferberliği başlatacağız.”

Art’s Magazin  Ekonomi

TOBB: DEPREMDEN ETKİLENEN İLLERİN EKONOMİLERİNİN YENİDEN CANLANDIRILMASI İÇİN SEFERBELİK BAŞLATACAĞIZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!