YAŞAR SEYMAN, BEŞİKTAŞ BELTAŞ KİTAP KAFE’DE OKURLARIYLA BULUŞTU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

YAŞAR SEYMAN, BEŞİKTAŞ BELTAŞ KİTAP KAFE’DE OKURLARIYLA BULUŞTU

Beşiktaş Belediyesi’nin yazar, düşünür ve gazetecilerle yurttaşları bir araya getirdiği imza ve söyleşi günlerinin bu haftaki konuğu Yaşar Seyman oldu. Başkan Rıza Akpolat “Zine, Göçmen Kalem, Yangın Yeriydi Yurdum gibi pek çok değerli çalışmaya imza atan Parti Meclisi üyemiz, Cumhuriyet kadını, yazar Yaşar Seyman’ı Beltaş Kitap Kafe’mizde ağırlamaktan mutluluk duyduk” dedi. 

Beşiktaş Belediyesi’nin Beltaş Kitap Kafe’de düzenlediği imza ve söyleşi günlerinde siyasetçi, kadın hakları savunucusu, sendikacı ve yazar Yaşar Seyman okurlarıyla buluştu. Usta yazarın Ekim 2020’de çıkardığı son kitabı ‘Zine’nin söyleşi ve imza gününe çok sayıda kitapsever katıldı. Seyman, yazarlığa başlangıç serüvenini anlatarak başladığı söyleşide, ‘Zine’ başta olmak üzere çıkardığı kitaplar hakkında okuyucularına bilgi verdi.

Beşiktaş’ta okurlarıyla birlikte olmaktan gurur duyduğunu dile getiren Seyman, şunları söyledi:

“Bugün Beşiktaş’tayız ama bütün Anadolu’nun her tarafından gelen güzel insanlarla beraberiz. Beşiktaş’ta sanat soluduk. En çok gereksinimimiz olan şey. Sanat, toplumdaki kirlilikleri güzelleştiren, insanı dünyaya taşıyan yumuşak bir güç. Belediye başkanımız Rıza Akpokat’a özellikle teşekkür ediyorum. Okurların, halkın denizle buluştuğu muhteşem bir kafedeyiz. Söyleşimize yoğun bir ilgi var. İlgi için de çok teşekkür ediyorum. Bu demektir ki Beşiktaş’ta esen sanat rüzgarı ülkemizi hatta dünyayı saracak. Bugün sanat adına bir şölen oldu ve ben bir yazar olarak çok mutluyum. Umarım okurlar da aynı tadı almıştır.”

CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek’in de katıldığı etkinlik sonrası söz alan Beltaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı İnan Güney ise “Artık her mecliste kadından, sanattan, gençten yana nasıl projeler geliştirebiliriz, bunları konuşuyoruz. Bu yeni nesil belediyecilik anlayışı kapsamında sizleri burada Beltaş Kitap Kafe’mizde güzel bir söyleşide ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Katkılarınız için teşekkür ederim” diye konuştu. 

Söyleşi sonrası usta yazar Yaşar Seyman etkinliğe katılan okurların kitaplarını imzalarken Beltaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı İnan Güney de yazar Yaşar Seyman adına Tema Vakfı’na bağışlanan fidan plaketini kendisine takdim etti.

Art’s Magazin  Yurt

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!