Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

YÖRESEL KÜLTÜRÜN İZLERİ ESENYURT’TA YAŞATILIYOR

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

YÖRESEL KÜLTÜRÜN İZLERİ ESENYURT’TA YAŞATILIYOR

Esenyurt Belediyesi’nin düzenlediği Halk Oyunları kursu, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Anadolu’nun çeşitli yörelerine ait halk oyunlarını vatandaşlarla buluşturan Esenyurt Belediyesi, Türk kültürünün yaşatılmasına katkı sağlamayı sürdürüyor. Bu kapsamda açılan Halk Oyunları kursunda Diyarbakır, Kars-Ardahan, Kafkas, Van, Bitlis, Erzurum, Artvin, Kırklareli, Zeybek, Trabzon (Horon) gibi farklı bölgelerin yöresel oyunları öğretiliyor. Verilen eğitimlerle kursiyerler hem bütünleşmeyi hem de dikkatlerini kaybetmeden organize olmayı öğreniyor. Katılımcı sayısı 400’ü aşan kursta, profesyonelleşen kursiyerler, belediyenin birçok etkinliklerinde performanslarını gösteriyor. Dersler, hafta içi yetişkin ve hafta sonu çocuk grubu olmak üzere belediyenin üç farklı kültür merkezinde devam ediyor.

ESENYURT HALK DANSLARI AİLESİYİZ”

Kursiyer sayısının gün geçtikçe arttığını belirten Halk Oyunları Eğitmeni Mustafa Gümüş, “Çalışmalarımız çok iyi gidiyor. Başladığımız kurslarda her gün kursiyer sayımız artmakta. Bizim bir ailemiz var. Esenyurt halk dansları topluluğu değil aslında Esenyurt halk dansları ailesiyiz” dedi.

“BAŞKANIMIZIN ÖN SIRALARDA İZLEMESİ BİZİ UMUTLANDIRIYOR”

Dört yıldır halk oyunları kursuna devam eden Nurdan Mert, “Bu kursa hem hobi olarak hem de sosyal faaliyet olarak güzel vakit geçirmek amacıyla başlamıştım ama sonra öğrenmiş olduğumuz oyunların Kardeş Kültürler Festivali, Çanakkale Şehitleri Anma Gecesi, yıl sonu gösterileri gibi çeşitli festivallerde yerini bulması ve beğenilmesi bizi çok mutlu etti. Belediye Başkanımız Kemal Deniz Bozkurt’un bize sağladığı olanaklar ve her programımıza gelip ön sıradan izleyerek alkışlaması bizi daha da umutlandırıyor” diye konuştu.

Art’s Magazin  Yurt

YÖRESEL KÜLTÜRÜN İZLERİ ESENYURT’TA YAŞATILIYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!