1. SARIYER EKONOMİ KONGRESİ… ŞÜKRÜ GENÇ: “GEÇİM SIKINTISININ İNANILMAZ BOYUTLARI BİR PLANLAMAYLA ÇÖZÜLMELİ”

service

1. SARIYER EKONOMİ KONGRESİ… ŞÜKRÜ GENÇ: “GEÇİM SIKINTISININ İNANILMAZ BOYUTLARI BİR PLANLAMAYLA ÇÖZÜLMELİ”

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “1. Sarıyer Ekonomi Kongresi”nde, Türkiye’deki geçim sıkıntısının inanılmaz boyutlara geldiğini belirterek, “Bunun her alanda yansımasının olduğu bir ortamı tabii ki değerlendirmek, buradan çıkış yolları bulmak ve de toplumun hemen yarın, 3-5 gün sonra, ne olacaksa bir çözüm önerisiyle, bir planlamayla bazı şeylerin çözülmesi gerekliliğini özellikle gözden kaçırmamak lazım” dedi.

Sarıyer Belediyesi ve Borsa Uzmanları Derneği tarafından bu yıl ilki düzenlenen ve iki gün sürecek olan “1. Sarıyer Ekonomi Kongresi”, Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde bugün başladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık ile İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta’nın da katıldığı kongrede açılış konuşmasını yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bu programa ev sahipliği yapmaktan dolayı çok gurur duyduğunu söyledi. 

“SESSİZ OLDUĞUMUZ İÇİN KÜFÜRLERİN ÖNE ÇIKTIĞINI ÖZELLİKLE BELİRTMEK İSTİYORUM”

Türkiye’de her alanda yapılan toplantılarda, konuşmaların seviyesinin, özünün kaçırıldığı ve liderlere küfredildiği bir dönemden geçildiğine dikkat çeken Genç, şunları söyledi:

“Küfür dili, eğer bir şeyin önüne geçiyorsa, eğitimli olmayan toplumlar ne konuşursa konuşsun; devamının gelemeyeceği çok ortada. Onun için biz eğitimli insanlar, hiç olmazsa bizler varız; bu toplantıyı yapan, katılan, organize eden sevgili dostlarımızla beraber. Çoğunlukta olduğumuzu ama sessiz olduğumuz için küfürlerin öne çıktığını özellikle belirtmek istiyorum. Bu küfür edebiyatının yerine gerçekten bugün ekonominin konuşulduğu, ki yarının Türkiye’sinin olmazsa olmaz ve bu kadar ekonomik rekabetin olduğu, dünyada ve özellikle de ülkemizde hissedilen bu geçim sıkıntısının her alanda inanılmaz boyutlara geldiği ve bunun her alanda yansımasının olduğu bir ortamı tabii ki değerlendirmek, buradan çıkış yolları bulmak ve de toplumun hemen yarın, 3-5 gün sonra ,ne olacaksa bir çözüm önerisiyle, bir planlamayla bazı şeylerin çözülmesi gerekliliğini özellikle gözden kaçırmamak lazım. Ben sizlere bu konuda katıldığınız için, geldiğiniz için, bu sorumluluğu hissettiğiniz için çok teşekkür ederim. Söylediğiniz, söyleyeceğiniz her şeyin öneminin çok fazla olduğunu özellikle sizler biliyorsunuz ki geldiniz ama bunun yaşamda karşılığını bulabilmesi karşılığı ile ilgili de alanda çalışma yapılabilmesi ille de olması gerekir.” 

 

1. SARIYER EKONOMİ KONGRESİ… ŞÜKRÜ GENÇ: “GEÇİM SIKINTISININ İNANILMAZ BOYUTLARI BİR PLANLAMAYLA ÇÖZÜLMELİ”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!