AFAD’DAN ESENYURT BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA EKİBİ’NE DOĞAL AFET EĞİTİMİ

featured
service

AFAD’DAN ESENYURT BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA EKİBİ’NE DOĞAL AFET EĞİTİMİ

          <p>Esenyurt Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ESAK), Türkiye genelinde doğal afetlere müdahale etmek amacıyla, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) verdiği eğitimlere katıldı. </p>

İlçede yaşanacak olası doğal afetlere müdahale amacıyla, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt tarafından kurulan ESAK, AFAD Eğitim Merkezi’nde eğitimlere başladı. Kentsel ve hafif arama kurtarma konularında teorik ve uygulamalı olarak eğitim alan ekip, eğitimler sayesinde afetlere anında müdahale edebilecek. Eğitim sonunda AFAD tarafından yapılan sınavda başarılı olanlar, Türkiye genelinde meydana gelen olası doğal afetlerde de görev alabilecek.

Ekibin belediye bünyesindeki gönüllü personellerden oluştuğunu söyleyen ESAK Amiri Zekeriya Coşkun, şunları söyledi:

“Ekibimiz 45 kişiden oluşuyor. İlk tur eğitimimizi tamamladık. Ardından AFAD’ın verdiği üç haftalık bir eğitimden sonra sınava girerek akredite olacağız. Daha sonra hem ilçemizde hem de Türkiye genelindeki afetlere müdahale edebileceğiz. Sayın Başkanımızın talimatıyla, hem ilçe genelindeki olumsuzluklarda hem de ilçe dışındaki afetlerde vatandaşlarımıza yardımcı olacağız.”

 

         <br>
AFAD’DAN ESENYURT BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA EKİBİ’NE DOĞAL AFET EĞİTİMİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!