‘AİLE OKULU’ EĞİTİM PROGRAMI KARTAL’DA BAŞLADI

featured
service

‘AİLE OKULU’ EĞİTİM PROGRAMI KARTAL’DA BAŞLADI

Kartal Belediyesi, Maltepe Üniversitesi ve İstanbul Marmara Eğitim Vakfı iş birliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen ve çocuklara yönelik eğitim psikolojisi ile aile içi ilişkilerin ele alındığı ‘Aile Okulu’ eğitim programı başladı.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından ‘Mutlu Ev Mutlu Çocuk’ Projesi kapsamında düzenlenen 10 haftalık eğitim programının ilki, Kartal Belediyesi Yakacık Kültür Merkezi’nde yürütüldü. Ailede insan hakları, toplumsal cinsiyet eşitliği ve roller, çocukların ve ebeveynlerin davranışları gibi konuları kapsayan eğitim seminerine; Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i temsilen Başkan Yardımcısı İmam Aydın, Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Nejla Erdem, Yakacık Çarşı Mahallesi Muhtarı Senem Özdemir ve Kartallı ebeveynler katıldı.

Eğitim programının ilk gün konuşmacısı, Maltepe Üniversitesi Felsefe Bölümü Kurucu Başkanı Prof. Dr. Betül Çotuksöken oldu. Programın sonunda Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı İmam Aydın, Kartal Belediyesi’nin bu tür etkinlikleri sürekli hale getireceğine vurgu yaparak, konuşmacı Prof. Dr. Çotuksöken’e ve katılımcılara teşekkür etti.

Eğitim programının ilerleyen aşamalarında akademisyenler; ailede insan hakları, toplumsal cinsiyet eşitliği, ailenin önemi ve aile içi ilişkiler, çocukla iletişim, anne-çocuk sağlığı ve ilk yardım, çocuk ve beslenme, çocuğun gelişim aşamaları, oyunun önemi, olumsuz davranışlarla baş etme, çocukta cinsel eğitim, aile-okul ve toplum iş birliği ile bağımlılıkla mücadele gibi konuları katılımcılar ile paylaşacak. İlk haftası geride kalan eğitimin sonunda düzenli katılım sağlayan kişilere, sertifikaları takdim edilecek.

 

 

 

‘AİLE OKULU’ EĞİTİM PROGRAMI KARTAL’DA BAŞLADI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!