ATAŞEHİR BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA EKİBİ AKREDİTASYON BELGELERİNİ ALDI

featured
service

ATAŞEHİR BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA EKİBİ AKREDİTASYON BELGELERİNİ ALDI

Ataşehir Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ATAK), Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) akreditasyon sınavında başarılı olarak,  akreditasyon belgelerini almaya hak kazandı.

Belediye’nin Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı personel ve belediye çalışanlarından oluşan 22 kişilik ATAK, afetlerde koordinasyonu sağlamak ve etkin şekilde görev alabilmek için girdikleri AFAD akreditasyon sınavı sonucunda başarılı olarak, akreditasyon belgesi almaya hak kazandı.

Bir yıl boyunca üç modül şeklinde teorik ve pratik eğitim alan ve çeşitli tatbikatlardan geçen ATAK, eğitimlerin ardından olası bir afet durumunda yer alarak, afete bilinçli ve organize şekilde müdahale edebilmek için sınava tabi tutuldu. Ekip, 23 Kasım Çarşamba günü İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü gözetmenleri tarafından yapılan ‘Hafif Arama Kurtarma’ akreditasyon sınavında başarılı olarak, Türkiye’de ve Ataşehir’de olası afet durumlarında çağrı yapıldığı takdirde duruma müdahale edebilme yetkinliğine sahip oldu.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi konuya ilişkin, “Olası afet durumlarında arama-kurtarma çalışmalarına katkı sağlamak ve hayat kurtarmak için 2012 yılında Ataşehir Belediyesi Koordinasyon Merkezimizi kurduk. AKUT gibi uzman ekiplerden eğitimler alan Arama Kurtarma Ekibimizi tebrik ediyorum” diye konuştu. 

 

ATAŞEHİR BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA EKİBİ AKREDİTASYON BELGELERİNİ ALDI
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!