Bakan Nebati: “Politika-Kredi Faizi Makası Kademeli Biçimde Kapanıyor”

featured
service

Bakan Nebati: Politika-Kredi Faizi Makası Kademeli Biçimde Kapanıyor

Bakan Nebati: “Politika-Kredi Faizi Makası Kademeli Biçimde Kapanıyor”

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Merkez Bankası’nın (TCMB) politika faizini yüzde 9’a indirmesinin ardından, “Politika-kredi faizi makası kademeli biçimde kapanıyor. Bu sayede önümüzdeki dönemde piyasa faizlerinin de benzer biçimde tek haneli seviyelere inmesini bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, TCMB’nin politika faizini yüzde 9’a indirmesini, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla değerlendirdi. Ekonomi politikalarının ülkenin gerçeklerine uygun olduğunu ve politika faizinin 2 yılın ardından ilk kez tek haneye düştüğünü belirten Nureddin Nebati’nin açıklaması şöyle:

“2 YIL ARADAN SONRA TEK HANEYE GERİLEDİ. Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu vizyon ve perspektif doğrultusunda ülkemizin gerçekleriyle uyumlu biçimde şekillenen ekonomi politikaları sayesinde politika faizi 2 yıl aradan sonra tekrar tek haneye gerilemiştir.

PİYASA FAİZLERİNİN DE TEK HANEYE GERİLEMESİNİ BEKLİYORUZ. Türkiye Ekonomi Modelimiz kapsamında uygulamaya aldığımız politikaların ve yakın dönemde kurumlarımızın koordineli bir şekilde almış olduğu tedbirlerin katkısıyla politika-kredi faizi makası kademeli biçimde kapanıyor. Bu sayede önümüzdeki dönemde piyasa faizlerinin de benzer biçimde tek haneli seviyelere inmesini bekliyoruz.

TÜRKİYE EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE DEVAM EDECEK: Böylece, tüm dünyada resesyon endişelerinin arttığı bir dönemde Türkiye ekonomisi yoluna güçlü bir şekilde devam edecek; Türkiye ekonomisi Model’in sacayakları üzerinde yükselmesini sürdürecektir.”

 

 

Art’s Magazin | Ekonomi

Bakan Nebati: “Politika-Kredi Faizi Makası Kademeli Biçimde Kapanıyor" 1

Bakan Nebati: “Politika-Kredi Faizi Makası Kademeli Biçimde Kapanıyor”
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!