İSTİKLAL CADDESİ’NDEKİ TERÖR SALDIRISI SORUŞTURMASINDA, İKİ KİŞİ DAHA GÖZALTINA ALINDI

service

İSTİKLAL CADDESİ’NDEKİ TERÖR SALDIRISI SORUŞTURMASINDA, İKİ KİŞİ DAHA GÖZALTINA ALINDI

EDDA SÖNMEZ 

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinin önemli merkezlerinden İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım Pazar günü gerçekleştirilen terör saldırısında bomba dolu çantayı bırakan kişi ve olayla bağlantılı olduğu gerekçesiyle 2 kişi daha il dışında yakalanarak, gözaltına alındı. Gözaltına alınan 2 kişi İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısıyla ilgili çok yönlü araştırması sürüyor. Bu kapsamda, bombayı İstiklal Caddesi’ne bırakan Ahlam Albashir (23) ve saldırıdan sonra Bulgaristan’a kaçtığı iddia edilen Bilal Hassan’ın, 27 Temmuz 2022 tarihinde Türkiye’ye yasa dışı yollardan giriş yaparken sınır hattında ve ötesinde birden fazla araç değiştirdikleri ileri sürüldü. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, iki teröristin yurda girişinde yardım ettikleri tespit edilen iki kişi, il dışında gözaltına alındı. Şüpheliler daha sonra İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

Öte yandan, İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısının ardından yapılan incelemelerde bombada kullanılan patlayıcı maddeler ve çivi ile çeşitli metaller, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından incelendi. Fotoğraflarda zaman ayarlı olduğu tahmin edilen parça tesirli bombada kullanılan ve olay yerinden toplanan çiviler ve demir parçalarının fotoğrafları da basınla paylaşıldı. Bombada kullanılan nitro selüloz ve TNT kalıntıları da fotoğraflarda dikkat çekti. 

 

 

İSTİKLAL CADDESİ’NDEKİ TERÖR SALDIRISI SORUŞTURMASINDA, İKİ KİŞİ DAHA GÖZALTINA ALINDI
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!