Kartal Belediyesi’nin Tiyatro Etkinliklerinde Yeni Sezon Başladı

featured
service

Kartal Belediyesinin Tiyatro Etkinliklerinde Yeni Sezon Başladı

Kartal Belediyesi’nin Tiyatro Etkinliklerinde Yeni Sezon Başladı

Kartal Belediyesi’nin ‘Kültür ve Sanatta Yükselen Kartal’ sloganıyla düzenlendiği tiyatro etkinliklerinde, yeni sezon başladı. 

Kartal’da haftanın ilk tiyatro etkinliği cuma akşamı Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde yapıldı. Şair Nazım Hikmet Ran’ın eseri ‘Şeyh Bedreddin Destanı’ seyirci karşısına çıktı. Tuncel Kurtiz’in 1992 yılında ‘Günümüz İçin Bir Ayin’ başlığıyla sergilediği eser ise yönetmenliğini ve oyunculuğunu üstlenen İlkay Akdağlı tarafından sahnelendi.

Cumartesi günü saat 20.00’de Kartallı tiyatroseverler Soğanlık Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. Eray Yasin Işık’ın kaleme aldığı ve Ahmet Burak Bacınoğlu’nun hem yönettiği hem de oyuncular arasında olduğu oyun, izleyicileri tarafından beğenildi. ‘İyi Kötü Çirkin’ isimli oyunda bilinen isimler; Ersin Korkut, Hakan Bulut, Eray Yasin Işık ve Ahmet Burak Bacınoğlu trajikomik bir olay örgüsünü sahneledi. Oyunun sonunda Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i temsilen Başkan Yardımcısı Adem Uçar oyuncuları tebrik ederek, çiçek takdim etti.

Hafta sonunun son oyunu ise Hürriyet Kültür Merkezi’nde sahnelenen ‘Hırsız’ oldu. İtalyan oyun yazarı Dario Fo’nun kaleme aldığı, Füsun Demirel’in Türkçe’ye çevirdiği ve Ali Yaylı’nın yönetmenliğini üstlendiği komedi oyununu yine sevilen isimler canlandırdı. Oyunun ardından sahneye davet edilen Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Umut Veli Develi, oyunculara plaket takdim etti.

 

 

 

Art’s Magazin | Yerel

Kartal Belediyesi’nin Tiyatro Etkinliklerinde Yeni Sezon Başladı 1

Kartal Belediyesi’nin Tiyatro Etkinliklerinde Yeni Sezon Başladı
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!