KÜÇÜKÇEKMECE’DEKİ KADIN EŞİTLİK MERKEZİ’NDE KURS KAYITLARI DEVAM EDİYOR

featured
service

KÜÇÜKÇEKMECE’DEKİ KADIN EŞİTLİK MERKEZİ’NDE KURS KAYITLARI DEVAM EDİYOR

Küçükçekmece Belediyesi Kadın Eşitlik Merkezi’ndeki girişimcilik ve meslek edindirme kurslarında kayıtlar devam ediyor. 

Kadın istihdam olanaklarının artırılmasını hedefleyen Küçükçekmece Belediyesi, Kadın Eşitlik Merkezi’nde ücretsiz olarak 22 branşta meslek edindirme, 3 branşta da girişimcilik kursları veriyor. Bu kapsamda, 3 yılda toplamda bin 368 kadın söz konusu kurslardan yararlandı.

Kentlerin fiziki koşullarını iyileştirmenin ötesinde toplumsal yaşam standartlarına katkı sunan bir belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, şunları söyledi:

“Yerel yönetimler eliyle hayata geçirdiğimiz sosyal hizmet uygulamaları ile kadınların potansiyellerini keşfetmesine; kendine güvenen, güçlü, girişimci, yeni istihdam alanı yaratan, üreten bireyler ortaya koymaya ve aile ekonomisinde söz sahibi olmalarına katkı sağlayabiliriz. Bu farkındalıkla Küçükçekmece’de kadınların yeteneklerini ortaya çıkaracak, onları üretken kılarak ekonomiye katkı sunmalarını sağlayacak projelere öncelik veriyoruz. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’müze bağlı Kadın Eşitlik Merkezi’miz de bu farkındalıkla faaliyetlerini sürdürüyor.”

KAYITLAR DEVAM EDİYOR

İnönü Mahallesi’ndeki Kadın Eşitlik Merkezi’nde okuma-yazma, sabun üretimi, elde Antep işi, bilgisayar işletmenliği, aşçı çırağı, mum yapımı, butik çikolata hazırlama, ilk yardım, girişimcilik, finansal okuryazarlık, kooperatif geliştirme gibi pek çok branşta atölyeler düzenleniyor. Atölyelere başvurular, 1 adet nüfus cüzdanı fotokopisi, 1 adet vesikalık fotoğraf, ikametgah belgesi, öğrenim belgesi ile İnönü Mahallesi’ndeki Kadın Eşitlik Merkezi’nden yapılabiliyor. Kurslarla ilgili ayrıntılı bilgi 444 4 360/8020 numaralı telefondan edinilebilir.

KÜÇÜKÇEKMECE’DEKİ KADIN EŞİTLİK MERKEZİ’NDE KURS KAYITLARI DEVAM EDİYOR
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!