SİNOP LEZZETLERİ PAZAR GÜNÜNE KADAR YENİKAPI’DA SERGİLENECEK

service

SİNOP LEZZETLERİ PAZAR GÜNÜNE KADAR YENİKAPI’DA SERGİLENECEK

Sinop’un yöresel lezzetleri, Yenikapı Etkinlik Alanı’na taşındı. Dün başlayan Sinop Tanıtım Günleri, 27 Kasım Pazar akşamına kadar sürecek. Sinop Dernekleri Konfederasyonu (SİNDEF) Genel Başkanı Hasan Dalkıran, “Sinop lezzetlerini, kestanemizi, özellikle mantımızı, tüm hemşerilerimizin gelip burada tadarak görmelerini tavsiye ediyorum” dedi.

Sinop, balığın yanı sıra mantısı, kestanesi, daha birçok kültürel lezzetleriyle Yenikapı fuar alanına taşındı. Filmlere konu olmuş tarihi Sinop Cezaevi ve Boyabat Kalesi’nin maketlerinin de sergilendiği Sinop Tanıtım Günleri etkinliği dün başladı. 27 Kasım Pazar akşamına kadar sürecek tanıtım günlerinde vatandaşlar, Sinop’un yöresel lezzetlerini tadarken, memleket hasreti de giderecek.

“SİNOP’U YENİKAPI’YA TAŞIDIK”

Yenikapı Yenikapı Etkinlik Alanı’ndaki Sinop Tanıtım Günleri’nin açılışı ilgi gördü. Ayancık Folklor Ekibi’nin halk oyunları sergilediği açılışta vatandaşlar da davul zurna eşliğinde halaylar çekti. SİNDEF Genel Başkanı Hasan Dalkıran da burada yaptığı konuşmada, “Karadeniz’in incisi olan Sinop’u Yenikapı’ya taşıdık. Burada tarihini, kültürünü, yöresel lezzetlerini tüm yurttaşlarımız ve hemşerilerimizle beraber burada yaşayacağız. Bugün başladık, starta bastık ve pazar günü 20.00’ye kadar Yenikapı’dayız. Sinop’tan hemşiremizle beraber, ürünlerimizi, kestanemizi, özellikle mantımızı da tüm hemşerilerimizin gelip burada tadarak görmelerini özellikle tavsiye ediyorum” dedi.  

“KENDİ MEMLEKETİM OLMASA DAHİ GELİYORUM”

Fuarı ziyarete gelen vatandaşlardan biri, “Kendi memleketim olmasa dahi geliyorum. Çünkü her memleketin çok güzel şeyleri var. Buradan da en azından kestane aldım” dedi.

Sinop’u tanımak isteyenler 27 Kasım Pazar akşamına kadar Yenikapı’da etkinlik alanındaki fuarı ziyaret edebilecek.

SİNOP LEZZETLERİ PAZAR GÜNÜNE KADAR YENİKAPI’DA SERGİLENECEK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!