1. Haberler
  2. Son Dakika Haberleri
  3. İTÜ GVO İzmir Öğrencisinden Uluslararası Akademik Yayın Başarı

İTÜ GVO İzmir Öğrencisinden Uluslararası Akademik Yayın Başarı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İTÜ GVO İzmir Öğrencisinden Uluslararası Akademik Yayın Başarı

İTÜ Geliştirme Vakfı Özel İzmir Ortaokulu 6.sınıf öğrencisi Kaan Arslan’ın projesine ait makalesi, dünyaca ünlü, bilimsel kalitesi yüksek, açık erişimli ve hakemli dergilerde yayınlandı.

“3D Baskı Malzemesinin Arbacia Lixula Deniz Kestanesi Larvasındaki Zararı” isimli projesi, Uluslararası Journal of Toxicological Studies (JTS)’de, ayrıca uluslararası “Uttar Pradesh Journal Of Zoology” dergisinde yayınlanan makaleler arasında yer aldı.

Arslan, İTÜ GVO İzmir Fen Bilimleri öğretmeni Başak Topçu danışmanlığında ve Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Prof. Dr. Özlem Çakal Arslan desteği ile laboratuvar çalışmalarını yürüterek elde ettiği sonuçları raporladı.

Arslan projede, embriyonik gelişimi insanlarla %80 oranında benzerlik gösteren deniz kestanelerinin embriyolarının, ”PLA=3D yazıcı materyali”ne maruz bırakılması sonucunda kimyasalın embriyonik gelişim, döllenme (kısırlık) üzerindeki etkilerini tespit etmeyi amaçladı.

Çalışma biyoplastik malzemelerin (PLA) ekosistemler, yaban hayatı ve insan sağlığı üzerindeki uzun vadeli etkilerinin anlaşılmasına ve olası zararları en aza indirmek için önlemler alınmasına olanak sağlamaktadır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İTÜ GVO İzmir Öğrencisinden Uluslararası Akademik Yayın Başarı | Art’s Magazin | Son Dakika Haberleri

İTÜ GVO İzmir Öğrencisinden Uluslararası Akademik Yayın Başarı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!