‘28. MARBLE İZMİR FUARI’ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘28. MARBLE İZMİR FUARI’ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

İzmir’de 26-29 Nisan 2023 tarihleri arasında bu yıl 28’inci kez kapılarını açacak ‘Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nın danışma kurulu toplandı. Toplantının ardından Başkan Tunç Soyer, Marble’ın her yıl rekor kırarak ilerlediğini söyleyerek, “Dünyanın farklı kıtalarından katılımcı ve ziyaretçileri ağırlayacak fuarımız geçmiş yıllara oranla bu yıl önemli bir ticaret hacmi yaratacak” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nın 28’incisi için Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’nde, Danışma Kurulu Toplantısı düzenlendi.  Toplantıya Afyon İsçehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) Başkanı Rüstem Çetinkaya, Türkiye Madenciler Derneği Başkanı (TMD) Ali Emiroğlu, Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği (TÜMMER) Başkanı Hanifi Şimşek, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı ile birçok oda, birlik ve firmanın temsilcisi katıldı.

Başkan Soyer, Danışma Kurulu Toplantısı sonrası basın mensupları ile bir araya gelerek fuara ilişkin açıklama yaptı. Soyer, geçen yıl fuara 167’si ülke dışından olmak üzere binin üzerinde firmanın katıldığını ve fuarın 78 bini aşkın ziyaretçiyi ağırladığını hatırlattı. Bu yıl fuarı yeniliklerle açacaklarını belirten Soyer, şunları söyledi:

“MOBİL UYGULAMAYI BU YIL İLK KEZ DEVREYE ALDIK”

“Marble için mobil uygulama yeniliğimiz var. Bu da çıtayı yükselttiğimiz anlamına geliyor. Böylece dünyanın her yerinden herkese Marble’ı duyan, gelmek isteyen Marble’da alım yapmak isteyen, ürünlerden haberdar olmak isteyen herkesi bilgilendirecek bir mobil uygulamayı bu yıl ilk defa devreye aldık. Makine ve teknoloji firmalarımıza C holümüzde geçen sene olduğu gibi özel yer tahsis ediyoruz. Nisan ayına henüz üç ay varken fuarımızda boş alanın kalmayacağını şimdiden müjdelemek isterim. Ayrıca, yapacağımız yatırımlarla ileriki yıllardaki amacımız Marble İzmir Fuarımıza katılmak isteyen tüm firmalara yer sunabilmek.

“ÜLKEMİZ İÇİN GÜÇLÜ BİR İHRACAT POTANSİYELİ YARATACAK”

Şehrimizin tüm dinamiklerini harekete geçirecek, ülkemiz için çok güçlü bir ihracat potansiyeli yaratacak fuar olacak. Her yıl rekorunu kırarak ilerliyor. Bunu koruyarak ve ileriye taşıyarak çalışmaya devam ediyoruz. Bu fuar sadece sektörle ilgili bir fuar olmaktan çıktı. Bütün İzmir’in ekonomik dinamiklerini hayata geçiren bir fuara dönüştü. Biz biliyoruz ki bu fuarı çok daha fazla büyütmek mümkün. Bunu büyütmek istiyoruz çünkü büyük bir başarı var. Bundan daha iyisini yapmak mümkün. Hep birlikte milli bir mesele gibi  el ele vermek gerekiyor.

“BU YIL ÇOK DAHA GÜÇLÜYÜZ”

Her fuar aslında bizim için bir okul. Fuarımıza katılan bini aşkın firmadan aldığımız geri dönüşler ve talepler sayesinde bu yıl çok daha güçlüyüz. Fuarın iç ve dış alandaki her santimetrekaresi sektörümüzden gelen öneriler ışığında uluslararası standartlarda fuarcılık hizmeti verecek. Bu çabalarımız sonucunda dünyanın farklı kıtalarından ziyaretçi ve katılımcılar nisan ayında İzmir’de olacak. Ülkemizin farklı bölgelerinden ihracatçı birlikleri ve ticaret sanayi odaları iş birliğiyle alım heyeti programları düzenleyeceğiz. Fuarımızda bu sene beşincisi düzenlenecek ‘Uluslararası Değişik Doğal Taş Tasarım Yarışması’ ile genç tasarımcıları, sektörün yenilikçi firmalarıyla bir araya getiriyoruz. Yarışma neticesinde hayata geçirilecek özgün tasarımları fuarımızda ziyaretçilerin beğenisine sunacağız.”

Soyer, Marble İzmir’in bu yıl, geçmiş yıllardan daha büyük bir ticaret hacmi yaratmasını öngördüklerini de şu sözlerle anlattı:

“Çin, bu ticaret hacmini oluşturan en büyük ülkelerin arasında geliyor. Türkiye, doğası gereği mermerin ve doğal taşların binlerce yıldır dünyadaki en önemli rezerv alanı. Ne var ki bu rezervin bitmez tükenmez olduğunu düşünerek üretmeye devam edemeyiz. Geldiğimiz noktada, tüm çağdaş ülkeler gibi katma değerli üretime yatırım yapmak ve sektörün birim ihracat başına gelirini büyütmek zorundayız. Marble İzmir’in bu konuda da ülkemize öncülük edeceğine tüm kalbimle inanıyorum.”

Art’s Magazin  Yurt

‘28. MARBLE İZMİR FUARI’ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!