BAYRAKLI ZABITASI, PAZAR YERLERİNDE ÖLÇÜ CİHAZLARINI DENETLEDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BAYRAKLI ZABITASI, PAZAR YERLERİNDE ÖLÇÜ CİHAZLARINI DENETLEDİ

Bayraklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı dolayısıyla denetimlerini sıklaştırdı. Ekipler, eksik veya fazla ölçümü engellemek ve  satıcı ve müşterilerin zarar görmesinin önüne geçmek amacıyla pazar yerlerindeki tartıların yasalara uygunluğunu ve teknik durumunu kontrol etti.

Bayraklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, 3516 sayılı Ölçü Ve Ayar Kanunu kapsamında ölçü ayar memuru ve zabıta personeli ile birlikte açık ve kapalı pazar yerlerinde denetimlerini sıklaştırdı. Ekipler; ölçü aletlerinin mühürlerini, doğru tartıp tartmadığını, yasalara uygun cihazlar olup olmadığını kontrol ediyor. Bayraklı sınırları içindeki pazar yerlerinde devam eden uygulamada, mühürsüz ve damgası bulunmayan ya da kalibrasyonu doğru olmadığı için yanlış tartan teraziler ile üzerinde Bakanlık onayı olmayan kaçak teraziler denetleniyor. Sorun görülen cihazların sahipleri uyarılırken, sorunun da düzeltilmesi isteniyor.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Satıcı ve alıcıların kanuna uygun, doğru bir şekilde ölçüm yapan tartılarla alışveriş yapmalarını sağlamak için çalışıyoruz. Ekiplerimiz, olası sorunların önüne geçmek için pazar yerlerinde ölçü ve ayar kanunu kapsamında kontrollerine devam edecek” dedi. 

Art’s Magazin  Yurt

BAYRAKLI ZABITASI, PAZAR YERLERİNDE ÖLÇÜ CİHAZLARINI DENETLEDİ

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!