BORNOVA’DA AĞAÇ SAHİPLENDİRME

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BORNOVA’DA AĞAÇ SAHİPLENDİRME

Kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Bornova Belediyesi, ilçeye nefes olacak ağaç fidanlarını da sahiplendiriyor. Özellikle boş arazilerde yapılan çalışmalarda Bornovalılar, belediyenin kendileri için getirdiği ağaçlara isimlerini yazarak dikimini gerçekleştiriyor. Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Evka 4 Mahallesi’nde yapılan fidan dikiminde Bornovalılar ile bir araya geldi. Kendi adına da zeytin fidanı diken Başkan İduğ, “ Bugün burada diktiğimiz fidanlar büyüyecek ve Cumhuriyetimiz gibi yüzyıllar boyu yaşayacak. Bizimde görevimiz halkımızla beraber onları yaşatmak ve korumaktır’’ dedi.

Evka 4 Mahallesi’nde yapılan çalışma kapsamında ilk olarak semtin sakinlerine anket çalışması uygulandı. Bornova Belediyesi İletişim Merkezi ekipleri kapı kapı gezerek vatandaşların görüşlerini aldı. Evlerinin yakınında bulunan boş alanlara zeytin, badem, akasya ve çam gibi ağaçlardan hangilerinin dikilmesini istediklerini sordu. Seçtikleri ağaçları dikiminden bakımına sahiplenmek isteyenleri belirledi.

200’E YAKIN ZEYTİN TOPRAKLA BULUŞTU

200’e yakın zeytin fidanın  toprakla buluştuğu etkinliğe katılan Başkan Mustafa İduğ, “Zeytin ağaçları 1300-1400 yıl yaşayan ağaçlardır. Bu gün burada Bornovalılar ile birlikte 200’e yakın fidan diktik. Bu fidanların sahipleri yine vatandaşlarımız. Dikimini yaptıkları gibi bakımını da kendileri yapacaklar. Bizden sonra da gençlerimiz ve çocuklarımız bu ağaçları devralacak. Amacımız yarınlarımızı inşa edecek olan çocuklarımıza daha yeşil bir Bornova bırakmak. Bu anlamda yeni yeşil alanları ilçemize  kazandırmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz”dedi.

MUHTARDAN TEŞEKKÜR

Mahallesi adına Başkan İduğ’a teşekkür eden Evka 4 Mahalle Muhtarı Süleyman Ferah, “Belediyemiz tarafından Mahallemize bir çok çalışma yapılıyor. 2023 yılının ilk çalışması da fidan dikimi oldu. Belediyemiz bu yıl içinde mahallemizde düğün salonu, taziye evi ve çocuk aktivite merkezi gibi projeleri de hayata geçirecek” diye konuştu.

 

Art’s Magazin  Yurt

BORNOVA’DA AĞAÇ SAHİPLENDİRME

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!