BORNOVA’DA LİSELİLER, TEKERLEKLİ SANDALYEYE OTURUP ENGELLİLERLE MAÇ YAPTI

service

BORNOVA’DA LİSELİLER, TEKERLEKLİ SANDALYEYE OTURUP ENGELLİLERLE MAÇ YAPTI

İzmir Bornova, 3 Aralık Dünya Engeliler Günü dolayısıyla çok özel bir mücadeleye sahne oldu. Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi öğrencileri, Barışgücü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı oyuncuları ile farkındalık maçında buluştu. İlk kez tekerlekli sandalyede maç yapan liseliler, engelli rakiplerine karşı mücadele verdi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden ve kadrosunda Bornova Belediyesi çalışanlarının da yer aldığı İzmir Bornova Barışgücü Spor Kulübü sporcuları ile Bornova Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Basketbol Takımı oyuncuları, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel olarak düzenlenen farkındalık maçında bir araya geldi.

Bornova Belediyesi, Bornova Kaymakamlığı ve Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliğinde düzenlenen farkındalık maçı, Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda oynandı. Karşılaşma, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden ve kadrosunda Bornova Belediyesi çalışanlarının da yer aldığı İzmir Bornova Barışgücü Spor Kulübü sporcuları ile Bornova Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Basketbol Takımı oyuncuları arasında oynandı.

Maç öncesinde Bornova Kaymakamı Fatih Genel, Bornova Belediyesi Başkan Yardımcısı Barbaros Taşer ve Türk Kızılay Yönetim Kurulu üyesi Şükrü Can da tekerlekli sandalyeden atış yaparak farkındalık mesajı verdi.

“ENGELLİLERİ DAHA İYİ ANLADIK”

İlgiyle takip edilen maç 29-29 eşitlikle sona ererken ilk kez tekerlekli sandalye üzerinde basketbol oynayan liseli öğrenciler, “Engelli insanları anlama adına çok güzel bir etkinlik oldu. Burada yaşadığı deneyimle kendilerinin ne şartlarda yaşama tutunduklarını ve zorlukların üstesinden nasıl geldiklerini gördük” dediler.

Organizasyonda emeği geçen ve duyarlılık göstererek salonu dolduran herkese teşekkür eden Çağdaş Özürlüler Yaşam Derneği (ÇÖYDER) ve Barışgücü Spor Kulübü Derneği Başkanı Vedat Başer, “Bu tip etkinlikler, engelli sorunlarının tartışılacağı ve çözüm önerilerinin ortaya konacağı etkinliklerdir. Ülkemizde engelliler, eğitimden istihdama, spordan sağlığa pek çok alanda sorun yaşıyor. Dileğimiz, bunların en kısa sürede çözülmesi” diye konuştu.

BORNOVA’DA LİSELİLER, TEKERLEKLİ SANDALYEYE OTURUP ENGELLİLERLE MAÇ YAPTI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!