BORNOVALI MİNİKLERE TOHUM ÇİMLENDİRME EĞİTİMİ

service

BORNOVALI MİNİKLERE TOHUM ÇİMLENDİRME EĞİTİMİ

Bornova Belediyesi yerel tohumların yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla ilçedeki öğrencilere, Tohum Çimlendirme Eğitimi veriyor. İlkokul ve anaokulu öğrencilerine yönelik olarak hazırlanan etkinlikte 250 minik, bin adet atalık tohumu toprakla buluşturdu.

Okullarda düzenlenen atölye çalışmaları kapsamında Bornova Belediyesi’nde görevli ziraat mühendisleri hem ata tohumu hem de çimlendirmenin nasıl olacağını miniklere anlattı. Öğrenciler seçtikleri çeşitli meyve ve sebze tohumlarını verilen saksılarda toprakla buluşturup ilk can suyunu verdi. Eğlenceli geçen etkinliklerde çocuklar, kendi ektikleri saksıları evlerine götürüp bakarak, yetişme süreçlerini de izleme olanağı bulacak.

“SAĞLIKLI GIDAYI GELECEĞE TAŞIYORUZ”

Atalık tohumların geleceğe taşınması için Bornova Belediyesi olarak çalışmalar yaptıklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “Yerel tohumlarımıza sahip çıkma adına önemli çalışmalar yapıyoruz. Kayadibi Mahallemizde bir yerel tohum bahçesi oluşturduk. Özellikle sağlıklı gıdalara erişimin giderek zorlaştığı günümüzde geleceğimiz olan çocuklarımızın atalık tohumlarımızı tanıması çok önemli. Bu kapsamda da okullarımızla iş birliği içinde çocuklarımızın toprağa dokunmasını sağlıyoruz. Bu alanda yaptığımız çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Art’s Magazin  Yurt

BORNOVALI MİNİKLERE TOHUM ÇİMLENDİRME EĞİTİMİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!