BUCA BELEDİYESİ’NDEN SOKAK HAYVANLARI İÇİN ‘ATIK YEMEK’ SEFERBERLİĞİ

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BUCA BELEDİYESİ’NDEN SOKAK HAYVANLARI İÇİN ‘ATIK YEMEK’ SEFERBERLİĞİ

Buca Belediyesi, Buca Ege Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (BEGOS) iş yerlerinden topladığı yemek atıklarını kırsal alandaki sokak hayvanlarına dağıtarak bir yandan hayvanları beslerken diğer yandan israfın önüne geçmiş oluyor. Her gün 120 kilo kadar atık yemek toplayan Belediye, bu çalışması ile kırsal alandaki can dostlarına bir ayda 3 tona yakın atık yemek dağıtıyor.

Buca Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü, kent içerisindeki çalışmalarını sürdürürken kırsal alanda yaşayan sahipsiz hayvanları da unutmuyor. Geçen yıllarda hayata geçirilen proje ile Buca Ege Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 6 tekstil atölyesinin yemekhanelerinden, 5 restoran ve 2 fırından toplanan yemek atıkları hayvanlara ulaştırılıyor. Özellikle soğuk hava koşulları nedeniyle kırsalda zorlu yaşam mücadelesi veren sokak hayvanlarına verilen bu destek, hayvanların hayatta kalmasını sağlıyor.

HAFTANIN 6 GÜNÜ TOPLANIYOR

Geçen yıl 12 bin can dostuna kucak açan, binlerce hayvanın kısırlaştırma ve aşılama işlemini yapan Buca Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü, bu soğuk günlerde en ücra noktalarda hizmetlerine devam ediyor. BEGOS’ta bulunan 6 tekstil üretim yemekhanesinden, 5 restoran ve 2 fırından artan yemek, ekmek ve gıda maddeleri günlük olarak alınıp hazırlanıyor. Haftanın 6 günü işletmelerden toplamda 120 kilo atık yemek toparlanıp, Kaynaklar bölgesi başta olmak üzere kırsaldaki sokak hayvanlarına ulaştırılıyor.

Art’s Magazin  Yurt

BUCA BELEDİYESİ’NDEN SOKAK HAYVANLARI İÇİN ‘ATIK YEMEK’ SEFERBERLİĞİ

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!