BUCA BELEDİYESİ’NİN SANAT VE MESLEK EDİNDİRME KURSLARI 34 BRANŞTA DEVAM EDİYOR

featured
service

BUCA BELEDİYESİ’NİN SANAT VE MESLEK EDİNDİRME KURSLARI 34 BRANŞTA DEVAM EDİYOR

Buca Belediyesi tarafından ilçenin çeşitli yerlerinde oluşturulan merkezlerde düzenlenen hobi, sanat ve meslek edindirme kursları, 34 branşta devam ediyor. 

Buca Belediyesi Evka-1 Semt Merkezi’nde açılan pastacılık, aşçılık, kuaförlük, zumba, pilates, makine-dikiş, şiş-tığ örücülüğü, Almanca, yetişkinler ve çocuklar için resim kursları da yurttaşların beğenisini toplıyor. Yetenekleri doğrultusunda boş zamanlarını verimli şekilde değerlendirme fırsatı bulan yurttaşlar, meslek edindirme kursları sayesinde ekonomik hayata katılım sağlıyor. 

Kursa katılanlan Bucalılar’dan bazıları da duygu ve düşüncelerini, şu sözlerle dile getirdi:

-Sefa Merve Şimşek: “Üniversitede eğitimler çevrim içi olarak gerçekleşiyor. O nedenle bu kurs merkezi benim için büyük bir şans.”

-Gülümfer Canseven: “Hayatım güzelleşti. Yeni şeyler öğreniyorum. Bu kurs bize terapi gibi geliyor.”

-Ezgi Kök: “Fırça tutmayı bile bilmiyordum, şimdi gelin başı yapmayı bile biliyorum. Buca Belediyesi burada bize her türlü olanağı sağladı. Malzeme olarak hiçbir eksiğimiz yok. Emek veren herkese teşekkür ediyorum.”

-Büşra Aksakal: “Boş vakitlerimi değerlendirmek için geliyorum. Şimdiden kendime ve oğluma kıyafetler dikmeye başladım. Çok mutluyum.”

-Bayram Sayın: “6 Şubat’ta büyük bir acı yaşadık. Gördüğümüz bazı görüntüler vardı, bunların unutulmaması için, ölümsüzleşmesi için tuvale aktardım. Amacım depremi unutturmamak. Acılar olduğu zaman farklılıklar kalmıyor. Ben tablomda bunu anlatmaya çalıştım.”

 

 

Art’s Magazin  Yurt

BUCA BELEDİYESİ’NİN SANAT VE MESLEK EDİNDİRME KURSLARI 34 BRANŞTA DEVAM EDİYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!