ÇİĞLİ HOMA DALYANI’NDA ‘DÜNYA ÇEVRE HAFTASI’ TEMİZLİĞİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÇİĞLİ HOMA DALYANI’NDA ‘DÜNYA ÇEVRE HAFTASI’ TEMİZLİĞİ

Çiğli Belediyesi, Dünya Çevre Haftası dolayısıyla Homa Dalyanı’nda kıyı temizliği etkinliği düzenledi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinlikte 1 ton 50 kilogram atık toplandı.

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’nün de yer aldığı Homa Dalyanı kıyı temizliğine meclis üyeleri, muhtarlar, belediye personeli ve gönüllü vatandaşlar katıldı. Sabahın erken saatlerinde başlayan temizlik çalışmaları kapsamında kıyı şeridi, yeşil alanlar, kaldırımlar ve bisiklet yolu temizlendi. İki saat süren temizlik çalışmalarında 1 ton 50 kilogram atık toplandı.

Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Gümrükçü, şunları söyledi:

“Homa Dalyanı, İzmir Körfezi’ndeki önemli yaşam alanlarının başında geliyor. Homa Dalyanı’ndaki biyolojik çeşitliliği ve canlı popülasyonunu korumak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalardan biri de her yıl Çevre Koruma Haftası’nda düzenlediğimiz kıyı temizliği etkinliği. Vatandaşımızın katılımıyla kıyı şeridini boydan boya temizledik. Özellikle çocuklarımızın etkinliğe gösterdiği ilgi bizleri ayrıca mutlu etti. Yerleşime kapalı bir bölgede 1 ton 50 kilogram çöp birikmesi bizler için üzücü ve düşündürücü. Bu konuya hassasiyet göstermeye devam edeceğiz. Homa Dalyanı’nın mevcut kaynaklarını korunmak, sürdürülebilir kullanımını sağlamak ve alandaki kirlilik seviyesini aşağıya çekmek için ilgili kurumlarla iş birliği içerisinde çalışarak tüm dünyada ender rastlanan bu doğal değeri Çiğli’mizin gelecek nesillerine taşıyacağız.”

Art’s Magazin  Yurt

ÇİĞLİ HOMA DALYANI’NDA ‘DÜNYA ÇEVRE HAFTASI’ TEMİZLİĞİ

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!