ÇİĞLİ’DE DEPREMZEDELERİN BARINMA İHTİYACI KONUŞULDU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÇİĞLİ’DE DEPREMZEDELERİN BARINMA İHTİYACI KONUŞULDU

Çiğli Belediyesi, 6 Şubat depreminin ardından afet bölgesinden İzmir’e gitmek isteyen depremzedelerin konaklama ihtiyacına alternatif çözümler üretmek adına emlak sektörü temsilcileriyle bir araya gelerek, çözüm önerilerine ilişkin fikir alışverişinde bulundu.

Çiğli Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya; İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu ve emlak sektörü temsilcileri katıldı. Katılımcılara deprem bölgesinden edindiği veriler ve belediye bünyesinde devam eden dayanışma çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Gümrükçü, emlakçıların konaklama ihtiyacıyla ilgili önerilerini dinleyerek, not aldı.

Gümrükçü toplantının ardından, şunları kaydetti:

“Ülkece bir yandan acımızı yaşarken diğer yandan da yaralarımızı sarmaya devam ediyoruz. Beşinci gün itibarıyla deprem bölgesinden İzmir’e gelmek için yalnızca bize ulaşan 100’ün üzerinde yurttaşımız oldu. Depremzedelerimizi taşıyan uçak ve gemiler de düşünüldüğünde ciddi bir nüfus hareketliliğinin yaşanacağı öngörülüyor. Bu noktada geç kalmadan konaklama ihtiyacına alternatif çözümler üretmek adına sektör temsilcileriyle bir araya geldik. Çözüm önerileriyle ilgili fikir alışverişinde bulunduk. Gençlerimiz başlattığımız dayanışma kampanyasına ilk günden itibaren dört elle sarılmış durumda. Gece gündüz demeden çalışıyorlar. Vakit kaybetmemek için yemek dahi yemek istemiyorlar. Hep denir ya Z kuşağı diye; Z değil A kuşağı yani Atatürk kuşağı bu gençler. Onlarda gördüğümüz aidiyet, sorumluluk, dayanışma bilinci ve çalışma azmi bizleri çok daha fazla motive ediyor. Kamu kurumları, sivil toplum, sektör temsilcileri ve gençlerimizle birlikte hareket ederek İzmir’de misafir edeceğimiz yurttaşımızın her türlü ihtiyacıyla yakından ilgilenip, hiç kimseyi yalnız ve çaresiz hissettirmeyeceğiz.”

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu ise “Ülkece zorlu günlerden geçiyoruz. Büyük bir acı içerisindeyiz. Deprem bölgesinden gelen haberler şehirlerimizde çok ciddi yıkımlar olduğunu ortaya koyuyor. Bu durum önemli bir konaklama ihtiyacı doğacağını gösteriyor. Bizler taşın altına elimizi koymaya hazırız. Sorumluluk alarak böyle bir toplantı düzenlendiği için Çiğli Belediye Başkanımız Sayın Utku Gümrükçü’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Art’s Magazin  Yurt

ÇİĞLİ’DE DEPREMZEDELERİN BARINMA İHTİYACI KONUŞULDU

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!