ÇİĞLİ’DE KADIN VE SAĞLIK ATÖLYESİ EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÇİĞLİ’DE KADIN VE SAĞLIK ATÖLYESİ EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Çiğli Belediyesi tarafından Güzeltepe Kadın Dayanışma Derneği’nin katkılarıyla hayata geçirilen ‘Kadın ve Sağlık Atölyesi’ eğitimleri, Kahramanmaraş depremleri nedeniyle verilen aranın ardından kaldığı yerden devam ediyor.

Kadınların sağlık ile ilgili farkındalığını artırmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Çiğli Belediyesi, Kahramanmaraş depremleri öncesinde Güzeltepe Mahallesi’nde başlattığı Kadın ve Sağlık Atölyesi eğitimlerine devam ediyor. Güzeltepe Kadın Dayanışma Derneği’nin iş birliğiyle organize edilen atölye kapsamında bedeni tanıma ve hijyen eğitimi tamamlandı. 4 haftalık eğitimler; kadın sağlığı soruları, cinsel sağlık hakları, çocuklukta ve ergenlikte cinsel eğitim konularıyla devam edecek.  

BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ: “26 MAHALLEMİZDE DEVAM EDECEK”

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Çiğli’de kadınların varlığını güçlendirmek adına sosyal, kültürel, sportif ve ekonomik anlamda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Prof. Dr. Nermin Abadan Unat Kadın Yaşam Merkezi’nin ardından Şirintepe Kadın Dayanışma Merkezini de hizmete açtık. Bu merkezlerimizde kadınlardan gelen talepleri dikkate alarak hobi ve meslek edindirme kurslarının yanı sıra sağlık, aile ve kadın haklarıyla ilgili seminer ve toplantılar düzenliyoruz. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüzün Kahramanmaraş depreminden önce Güzeltepe Mahallesi’nde başlattığı Kadın ve Sağlık Atölyesi eğitimleri kaldığı yerden devam ediyor. Alanında uzman arkadaşlarımız, bu toplantılarda merak edilen konularla ilgili bilgilendirme ve yönlendirmelerde bulunuyor. Güzeltepe Mahallesi başta olmak üzere çevre mahallelerdeki kadınları toplantılarımıza bekliyoruz” dedi.

Art’s Magazin  Yurt

ÇİĞLİ’DE KADIN VE SAĞLIK ATÖLYESİ EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!