ÇİĞLİ’NİN SASALI MAHALLESİ’NDE İMAR SORUNU ÇÖZÜLDÜ: MÜLK SAHİPLERİ TAPULARINA KAVUŞTU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÇİĞLİ’NİN SASALI MAHALLESİ’NDE İMAR SORUNU ÇÖZÜLDÜ: MÜLK SAHİPLERİ TAPULARINA KAVUŞTU

Çiğli Belediyesi, Sasalı Mahallesi’nin uzun yıllardır kronikleşmiş imar sorununu çözüme kavuşturarak, mülk sahiplerine tapularını teslim etti.

Göreve geldiği günden bu yana ilçenin kronikleşmiş birçok sorununa çözüm üreten Başkan Utku Gümrükçü, son olarak Sasalı Mahallesi sakinlerinin uzun yıllardır beklediği imar müjdesini verdi. 194 hektarlık alanda titizlikle yürütülen çalışmalar sonucunda 105 taşınmaza ait tapular mülk sahiplerine teslim edildi. Yapılan çalışmalar kapsamında 77 hektarlık alan da çeşitli hizmet kollarında kullanılmak üzere kamuya kazandırıldı.

BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ: “ÇİĞLİ’Yİ SORUNLARLA ANILMAKTAN KURTARACAĞIZ”

İmar uygulamasıyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Gümrükçü, “Göreve geldiğimizde Çiğli’nin imar ve çarpık kentleşmeden kaynaklı vatandaşlarımızın yaşantısını temelden etkileyen önemli sorunları vardı. Aciliyet durumuna göre bir program oluşturduk ve sorunları tek tek ele aldık. Harmandalı bölgesi, Köyiçi ve Balatçık Mahallesi’nde önemli mesafe kat ettik. İzmir Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde Güzeltepe’de gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm çalışmalarımız hızla devam ediyor. Son olarak da Sasalı Mahallemizdeki imar sorununu çözüme kavuşturduk. Mülk sahiplerine tapularını teslim ettik. İlçemiz için hayırlı olsun. İmar ve kentsel dönüşüm çalışmalarımızın devam ettiği diğer mahallelerle ilgili mutlu haberleri de kısa süre içerisinde vereceğiz. Titizlikle çalışarak Çiğli’yi sorunlarla anılmaktan kurtaracağız” dedi. 

 

Art’s Magazin  Yurt

ÇİĞLİ’NİN SASALI MAHALLESİ’NDE İMAR SORUNU ÇÖZÜLDÜ: MÜLK SAHİPLERİ TAPULARINA KAVUŞTU

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!