İZMİR BORNOVA BELEDİYESİ’NİN TOPLADIĞI YARDIMLAR YOLA ÇIKTI

service

İZMİR BORNOVA BELEDİYESİ’NİN TOPLADIĞI YARDIMLAR YOLA ÇIKTI

İzmir Bornova Belediyesi’nin Kahramanmaraş merkezli depremden zarar gören vatandaşlara destek verilmesi amacıyla başlattığı kampanyada toplanan yardımlar yola çıktı.

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ’nun yaptığı Acil Durum Koordinasyon toplantısının ardından hazırlanan yardımlar Fuar İzmir’de oluşturulan merkezde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ekiplerine teslim edildi.

Depremden zarar gören vatandaşlar için Bornova Belediyesi, sosyal medya hesapları ve internet sitesi aracılığıyla ilçede yaşayan vatandaşlara yardım çağrısında bulundu. Battaniye, mat, iç çamaşırı, pijama, sweatshirt, çocuk tayt, mont, yağmurluk, bot, afet paketi, dezenfektan, çocuk bezi, ıslak mendil ve kağıt havlu gibi ilk etapta toplanan 5 bin 194 parça yardım afet bölgesine iletilmek üzere teslim edildi. Ayrıca deprem bölgesinde çalışmak üzere Bornova Belediye araç ve teçhizatları da bölgeye sevk edildi.

Depremin yaralarını sarmak için tüm güçleri ile çalışacaklarını ifade eden Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “Alandan gelen bilgiler doğrultusunda ihtiyaçlara yönelik yardımları topluyoruz. Bu yardımları da AFAD, İzmir Valiliği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi koordinasyonu ile deprem bölgesine iletilmek üzere teslim ediyoruz” dedi.

 

Art’s Magazin  Yurt

İZMİR BORNOVA BELEDİYESİ’NİN TOPLADIĞI YARDIMLAR YOLA ÇIKTI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!