• İmsak 05:12
  • Güneş 06:40
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:47
  • Akşam 19:36
  • Yatsı 20:58
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2023 - İstanbul

İZMİR’DE 16. MASAL EVİ AÇILDI

service

İZMİR’DE 16. MASAL EVİ AÇILDI

KERİM UĞUR

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından ilk kez Seferihisar’da hayata geçirilen ‘Masal Evi’ projesi kent genelinde yaygınlaştırılıyor. Çocukların sosyal gelişimlerini sağlamak için kurulan Masal Evlerinin 16’ncısı bugün Menemen’de açıldı.

İzmir’in Menemen ilçesi Asarlık Mahallesi’nde yoğun katılımla yapılan açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Masal Evi’nde hem kadınlara hem de çocuklara destek sağladıklarını belirtti.

Başkan Soyer, “Bu kadar kalabalık beklemiyordum, iyi ki varsınız. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Menemen’in doğusunda, doğunun kaderini yaşamaya devam eden kardeşlerim, şunu bilin; başımın üzerinde yeriniz var. Çünkü sizin yüzünüz gülmeden bizim yüzümüz gülmez. Bu bereketli topraklarda, bu cennet vatanda, bu köprü medeniyetlere ev sahipliği yapmış coğrafyada hiç kimse bu yoksulluğu hak etmiyor. Şundan yana içiniz rahat olsun. Bu yaşadıklarınız bir kader değil. Yatağa aç giren çocuklar kader değil” dedi.

İZMİR, ALSANCAK’TAN İBARET DEĞİL

Projeyi kent geneline yaymayı sürdüreceklerini kaydeden Soyer, şunları söyledi:

“Adına Masal Evi dedik, bunu çok sevgili dostum Sunay Akın koymuştu. Bunu büyütecek, İzmir’de yaymaya devam edeceğiz. Hayat pahalılığı, işsizlik, yoksulluk herkesi derinden etkiliyor. Hele Asarlık’ta, İzmir’in arka sokaklarında, Limontepe’de, Cengizhan’da, Onur Mahallesi’nde… Özelikle İzmir’in yarattığı refahtan payını alamayan mahalleler. İzmir, sadece ön sıradaki Alsancak’tan ibaret değil. Burada yaşayanlar en az onlar kadar hak sahibi bu memlekette ama bugüne kadar o haklarını teslim alamamışlar. Çok az kaldı, bu hikayeyi değiştireceğiz. Bu topraklar kimseyi aç bırakmayacak. O zenginlik, bugüne kadar sadece birilerini zengin etti, sadece birilerinin cebini büyüttü. Bu düzen değişecek. Bu düzeni hep beraber değiştireceğiz. Bir şey değişecek, her şey değişecek. Çok az kaldı.”

Art’s Magazin  Yurt

İZMİR’DE 16. MASAL EVİ AÇILDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!