İzmir’de 350 Metrelik Atatürk Resmiyle “Ata’ya Saygı” Yürüyüşü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmirde 350 Metrelik Atatürk Resmiyle Ataya Saygı Yürüyüşü

İzmir’de 350 Metrelik Atatürk Resmiyle “Ata’ya Saygı” Yürüyüşü

Haber: ABDULLAH ÇELEBİ – Kamera: KERİM UĞUR

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84. yıl dönümünde Ata’ya saygı yürüyüşü ile andı. 350 metrelik Atatürk resmi, Alsancak Liman’dan Cumhuriyet Meydanı’na kadar taşındı.

Alsancak Liman önünde başlayan yürüyüşe; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mustafa Özuslu, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, CHP İzmir il yöneticileri ile yurttaşlar katıldı.

Alsancak Kordonboyu’nda üzerinde, 350 metrelik Atatürk resmi Cumhuriyet Meydanı’na kadar taşındı. Tunç Soyer ve beraberindekiler de “Bütün hayatımızda O. Hayatta O” yazılı pankartla yürüdü.

Cumhuriyet Meydanı’nda ise İzmir Büyükşehir Belediyesi Klasik Türk Müziği Korosu, “Bülbülüm altın kafeste” türküsüyle Mustafa Kemal Atatürk’ü andı.

 

 

 

Art’s Magazin | Yerel

İzmir'de 350 Metrelik Atatürk Resmiyle "Ata'ya Saygı" Yürüyüşü
İzmir’de 350 Metrelik Atatürk Resmiyle “Ata’ya Saygı” Yürüyüşü

1 Yorum

  1. 14 Kasım 2022, 13:57

    […] İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, aşırı yağışlarda yaşanabilecek taşkınları önlemek için başlattığı altyapı çalışmalarını Karşıyaka’da sürdürüyor. ‘Karşıyaka Çarşı Yenileme Projesi’ kapsamında yağmur suyu ve atık su hatları ayrıştırılıyor. […]

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!