Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

İZMİR’DE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ’NİN 108’İNCİ YILDÖNÜMÜNDE ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

featured
service

İZMİR’DE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ’NİN 108’İNCİ YILDÖNÜMÜNDE ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıldönümü nedeniyle Kadifekale Şehitliği’nde düzenlenen anma törenine katıldı.

İzmir’de, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıldönümü nedeniyle Kadifekale Şehitliği’nde tören düzenlendi. Törene, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Kemal Yeni, İzmir İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, şehit ve gazi dernekleri ile odalar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve yurttaşlar katıldı. Şehitlikteki tören, anıta çelenk konulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından saygı atışı yapıldı.

DOĞRU: “VATAN HÜR OLMANIN ŞEREFİNİ TAŞIDIĞI TOPRAKTIR”

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İzmir Şubesi Başkanı Recep Doğru, “Vatan insanın güven içinde yaşadığı, hür olmanın şerefini taşıdığı topraktır. Aynı değerler uğruna baş koyanların, aynı ideallerle geleceği inşa edenlerin yurdudur. Şahadet şerbetini içenlerin gazi olup varlığından vazgeçenlerin emanetidir. Bugün dünya tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 108. yıldönümünün onur ve gururunu yaşıyoruz” dedi.

KÖŞGER: “KANIYLA CANIYLA YAZDIĞI BİR DESTANDIR”

Törende İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, şehitlik defterini imzaladı.  Köşger şehitlik defterine şunları yazdı:

“Yok edilmek istenen aziz milletimizin ve şanlı ordumuzun kol kola kazandığı Çanakkale Zaferi, tarihe yön vermesi yanında, her türlü imkansızlığa rağmen istiklal başta olmak üzere kutsal değerleri uğruna kenetlenme yeteneği baki olan kahraman bir milletin dünyanın ileri sayılan devletlerine kafa tutarak kanıyla canıyla yazdığı bir destandır” dedi.

Törende şehitler için dua okunmasının ardından Kadifekale Şehitliği’ndeki kabirlere karanfil bırakıldı.

 

Art’s Magazin  Yurt

İZMİR’DE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ’NİN 108’İNCİ YILDÖNÜMÜNDE ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!