KARABAĞLAR BELEDİYE BAŞKANI SELVİTOPU, AKUT GÖNÜLLÜLERİNİ ZİYARET ETTİ: “HER ZAMAN YANINIZDA OLACAĞIZ”

service

KARABAĞLAR BELEDİYE BAŞKANI SELVİTOPU, AKUT GÖNÜLLÜLERİNİ ZİYARET ETTİ: “HER ZAMAN YANINIZDA OLACAĞIZ”

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, deprem bölgesinde görev yapan Arama Kurtarma Derneği (AKUT) gönüllülerini ziyaret ederek, “AKUT’un Karabağlar’da olması bizler için gurur kaynağı. Bundan sonra da sizlere desteklerimiz devam edecek. Her zaman yanınızda olacağız” dedi.

Başkan Selvitopu, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından bölgeye ilk ulaşan arama kurtarma-ekiplerinden biri olan AKUT gönüllülerini, Karabağlar’daki AKUT Şehit Uzman Çavuş Akın Acar Yerleşkesi’nde ziyaret etti. 

Belediye Meclisi üyeleri Zafer Levent Yıldır, Ahmet Şafak, Nedim Topaloğlu, İnan Demirgıran ve Başkan Yardımcısı Murat Baran Uygun’un da yer aldığı ziyarette Selvitopu, “Hiçbirimiz böylesine acı olaylar yaşanmasını istemeyiz. Ancak ne yazık ki Türkiye bir deprem ülkesi ve her zaman tedbirli olmalıyız. Yapı stokumuzu buna göre oluşturmalıyız” diye konuştu.

AKUT’un en büyük yerleşkesinin Karabağlar’da olmasının gurur verici olduğunu belirten Selvitopu, şunları kaydetti:

“Hepiniz gönüllülük esasıyla ve özveriyle çok önemli bir iş yapıyorsunuz. Hepinize emekleriniz ve çabanız için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Karabağlar Belediyesi olarak bizler de her zaman olduğu gibi sizin yanınızda olmaya ve AKUT’a destek vermeye devam edeceğiz. Elinize, emeklerinize sağlık.”

Karabağlar’da da sağlıklı bir yapılaşma için planlamaya ağırlık verdiklerini hatırlatan Selvitopu, ‘Dijital Arşiv’ çalışmasıyla kaç parselde ne kadar bina bulunduğunu bildiklerini aktardı. Selvitopu, söz konusu binaların kaç yılında yapıldığı, imar affından yararlanıp yararlanmadıkları gibi ayrıntıların tamamının Karabağlar Belediyesi Dijital Arşiv sisteminde kayıtlı olduğunu bildirdi.

Art’s Magazin  Yurt

KARABAĞLAR BELEDİYE BAŞKANI SELVİTOPU, AKUT GÖNÜLLÜLERİNİ ZİYARET ETTİ: “HER ZAMAN YANINIZDA OLACAĞIZ”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!