Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

KARABAĞLAR BELEDİYESİ SEMT MERKEZLERİNDEN TİYATRO SAHNESİNE

service

KARABAĞLAR BELEDİYESİ SEMT MERKEZLERİNDEN TİYATRO SAHNESİNE

Yaşamlarında bir kez bile tiyatro oyunu izlememişlerin de aralarında olduğu kadınlar, Karabağlar’da örnek bir projeye imza attı. İlk kez tiyatro sahnesine çıkarak Fakir Baykurt’un “Tırpan” oyununu sahneleyen Karabağlar Belediyesi Semt Merkezleri’nin kursiyer kadınları, performanslarıyla ayakta alkışlandı.

Proje, yaklaşık 8 ay önce başladı. Karabağlar Belediyesi’nin 16 semt merkezinde eğitim gören kadınlar, Karabağlar Kent Konseyi ve Karabağlar Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle düzenlenen ‘Uygulamalı Tiyatro Kursu’na katıldı. Ayrıca oyunun hazırlığında kursiyer kadınların çocukları ve torunlarından 5’i de yer aldı.

Fakir Baykurt’un “Tırpan” romanı, Arzu Kaya tarafından tiyatroya uyarlandı. Yoğun bir emek ve hazırlık sürecinin ardından oyun, Karabağlar Belediyesi Yıldız Kenter Kültür ve Sanat Merkezi’nde seyirciyle buluştu. Salonu hınca hınç dolduran yaklaşık 400 kişi, oyunun sonunda amatör oyuncuları dakikalarca ayakta alkışladı.

BAŞKAN SELVİTOPU KUTLADI

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, oyuncuları ziyaret ederek, başarılarından dolayı hepsini tek tek kutladı. Refet Bele Semt Merkezi’ndeki buluşmada Başkan Selvitopu, örnek bir çalışmaya imza atıldığını belirterek, “Semt merkezlerini hizmete açarken, hedefimiz, bakış açımız tam olarak buydu. Kadınlarımızın sosyal yaşama katılmalarını, kültür ve sanatla da buluşmalarını istiyorduk. Bu nedenle oyunda emeği geçen, hazırlık ve sunum sürecine katkı koyan herkesi gönülden kutluyorum. Cesaretinizin, başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Alev Ağrı da desteklerinden dolayı Başkan Selvitopu’na teşekkür etti.

Oyun, yakında yeniden sahnelenecek.

 

 

 

 

Art’s Magazin  Yurt

KARABAĞLAR BELEDİYESİ SEMT MERKEZLERİNDEN TİYATRO SAHNESİNE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!