KARABAĞLAR BELEDİYESİ ÜRETİCİNİN YANINDA

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KARABAĞLAR BELEDİYESİ ÜRETİCİNİN YANINDA

Karabağlar Belediyesi, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı 150 üreticiye, 30 ton gübrenin yanı sıra yaklaşık 3 ton da bordo bulamacı dağıttı. 

Karabağlar Belediyesi ilçeye bağlı 3 köyde kırsal kalkınmayı desteklemek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Kavacık, Tırazlı, Uzundere’de bulunan ve ÇKS’ye kayıtlı üreticilere bölgenin toprak yapısına uygun gübre ve mantar hastalıklarına karşı bordo bulamacı dağıtıldı. Çiftçi, her dönüm için 10 kilogram gübre aldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından dağıtılan gübrelerin, azot, fosfor, potasyum ve kükürt dengesi bakımından zengin olmasına dikkat ediliyor.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, her geçen yıl ağırlaşan üretim koşulları nedeniyle çiftçilerin çektiği sıkıntıların farkında olduklarını belirterek, “O nedenle geçen yıl olduğu gibi bu yıl da onları desteklemeye gayret ettik. Yüklerini bir parça da olsa azaltabildiysek ne mutlu. Karabağlar Belediyesi olarak her zaman kırsal kalkınmayı destekleyecek ve tarımsal üretime sahip çıkacağız” dedi.

 

 

Art’s Magazin  Yurt

KARABAĞLAR BELEDİYESİ ÜRETİCİNİN YANINDA

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!