KARABAĞLAR’DA ÇOCUKLAR, “ÇEVRE” İÇİN NASREDDİN HOCA ÇOCUK KÜLTÜR MERKEZİ’NDE BULUŞTU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KARABAĞLAR’DA ÇOCUKLAR, “ÇEVRE” İÇİN NASREDDİN HOCA ÇOCUK KÜLTÜR MERKEZİ’NDE BULUŞTU

Karabağlar Belediyesi Nasreddin Hoca Çocuk Kültür Merkezi, Çevre Haftası kapsamında “Çevreni Koru Dünyanı Koru” başlıklı etkinliklere ev sahipliği yaptı. Karabağlar Belediyesi, Ege Orman Vakfı, İZSU ve İzdoğa iş birliğiyle, geleceğimiz olan çocuklar “sıfır atık”, oyun ve bilgi yarışması, origami, geri dönüşüm atölyeleri, sanat atölyeleri ve çeşitli deneyleri, konunun uzmanlarıyla birlikte gerçekleştirdi. Çocuklar ayrıca merkezde yer alan Uzay ve Havacılık Sergisi’ni eğitmenler eşliğinde gezdi.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, merkez bahçesinde kurulan stantları ziyaret ederek, çocuklarla bir araya geldi. Atölye çalışmalarını ve deneyleri izleyen Başkan Selvitopu, çocukların keyifli anlarına eşlik etti. Başkan Selvitopu, sanatçı Fırat Karapınar’ın atık malzemelerle yaptığı eserleri de yakından inceledi.

Dünyanın kâr ve hırs uğruna her geçen gün daha fazla kirletildiğini hatırlatan Başkan Selvitopu, “Çevre konusunda hepimizin duyarlı olması gerekiyor. Çünkü yaşam ortamlarımız hızla daralıyor. Sularımız, denizlerimiz kirleniyor. Bunun önüne geçmek için çaba harcamalıyız. Var olan değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarabilirsek, ne mutlu bize” dedi.

 

 

 

Art’s Magazin  Yurt

KARABAĞLAR’DA ÇOCUKLAR, “ÇEVRE” İÇİN NASREDDİN HOCA ÇOCUK KÜLTÜR MERKEZİ’NDE BULUŞTU

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!