KARŞIYAKA BELEDİYESİ, “BEYAZ BARETLİ KADINLAR” İÇİN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

featured
service

KARŞIYAKA BELEDİYESİ, “BEYAZ BARETLİ KADINLAR” İÇİN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

Karşıyaka Belediyesi ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi arasında; inşaat mühendisliği bölümünde okuyan genç kadınlara destek olmayı amaçlayan “Beyaz Baretli Kadınlar Projesi” için iş birliği protokolü imzalandı.

Protokol, Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ile TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Eylem Ulutaş Ayatar tarafından Karşıyaka Belediyesi’nde bugün imzaladı. İki kurum inşaat mühendisliği bölümü’nde okuyan genç kadınların mesleki açıdan donanımlı ve toplumsal cinsiyet eşitsizliğine karşı bilgi birikimine sahip olarak meslek hayatlarına daha özgüvenli başlamalarını sağlamayı ve eğitim hayatları boyunca destek olmayı amaçlayan “Beyaz Baretli Kadınlar Projesi”nin uygulanması yönünde iş birliği yapacak.

“KADINLARIN ÖNÜ AÇILACAK”

Protokol kapsamında Karşıyaka Belediyesi, ‘destekleyici kuruluş’ olarak; ekonomik olarak desteğe ihtiyacı olan kadın öğrencilere, olanaklar dahilinde öğrenim bursu sağlayacak. Staj ihtiyacı olan mentilere, olanaklar dahilinde belediyenin birimlerinde staj imkanı sağlayacak. Proje kapsamındaki öğrencilere, etkinlik ve eğitim yapılması adına belediyenin sosyal tesislerinin kullanımı için destek verilecek. Belediyenin imkanları dahilinde inşaat ihalelerinde teknik kadro kapsamında yer alacak saha mühendisi için Beyaz Baretli Kadınlar projesinde bulunmuş yeni mezun inşaat mühendisi istihdam ettirecek. Yine imkanlar dahilinde Karşıyaka Belediyesi bünyesinde çalışan kadın inşaat mühendislerinin projeye mentor veya uzmanlaşmış personelinin uzman havuzu platformlarına gönüllü katılımcı olmaları konusunda destek verecek.

 

KARŞIYAKA BELEDİYESİ, “BEYAZ BARETLİ KADINLAR” İÇİN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!