Karşıyaka Belediyesi Can Dostların Yanında

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Karşıyaka Belediyesi Can Dostların Yanında

Karşıyaka Belediyesi Can Dostların Yanında

İzmir Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, sağlık hizmetleriyle can dostlara şifa oluyor. Sahipsiz hayvanların tüm tedavi, aşılama, bakım ve kısırlaştırma işlemleri, belediyenin uzman ekipleri tarafından yapılıyor. 

Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen faaliyetler kapsamında; son 12 aylık süreçte muayene ve tedavi edilen sahipsiz kedi ile köpek sayısı 41 bin 911 oldu. 794 hayvana da cerrahi operasyon yapıldı.

Can dostları hastalıklardan korumak ve kontrolsüz üremenin önüne geçmek amacıyla kısırlaştırma çalışmalarına da hız verildi. Ocak ayından bu yana toplam 5 bin 693 kedi ve köpek kısırlaştırıldı. Hayvanseverlerden gelen 4 bin 500’e yakın ihbara yanıt verildi. Diğer yandan, sağlıklı ve güvenli barınma alanları oluşturmak amacıyla ilçe geneline yayılan kedi evlerinin sayısı 200’e; etrafı telli çevrili, korunaklı KediYaka evlerinin sayısı da 22’ye çıkarıldı.

SAHİPLENDİRME ŞENLİKLERİ DÜZENLENDİ

Farkındalık yaratmaya yönelik faaliyetler kapsamında; ilçedeki okullarda okuyan öğrenciler, Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Geçici Köpek Bakımevi’nde konuk edilerek hayvan sevgisi aşılandı. Yerel hayvan koruma gönüllüsü eğitimleri yapıldı. Çok sayıda kedi ve köpek güvenli şekilde sahiplendirilerek sıcak yuvalara kavuşturuldu. Bu kapsamda Taypark’ta belirli aralıklarla devam etmek üzere sahiplendirme şenliği düzenlenmeye başlandı. Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla geleneksel hale getirilen PatiYaka Şenliği bu yıl da yoğun katılımla gerçekleştirildi.

TUGAY: “HAYVANLARIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Can dostlara en iyi yaşam şartlarını sunabilmek için büyük bir gayret ve özenle çalıştıklarını vurgulayan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay şöyle konuştu:

Bünyesinde 9’u veteriner hekim ve 4’ü veteriner sağlık teknikeri olmak üzere toplam 46 personel, 2 klinik (Mavişehir-Örnekköy) ve 3 veteriner “müdahale aracı bulunan Veteriner İşleri Müdürlüğümüz aracılığıyla can dostlarımıza en çağdaş şekilde hizmet veriyoruz. Tüm çalışmalarımıza hayvanseverlerimiz ile birlikte yön veriyor, iş birliği içerisinde çalışıyoruz. Türkiye’nin örnek kenti Karşıyaka’mıza yakışan şekilde, tüm imkanlarımızı seferber ederek sahipsiz hayvanlarımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz.” .

Art’s Magazin  Yurt

Karşıyaka Belediyesi Can Dostların Yanında

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!