KARŞIYAKA’DA HAKLARINI ÖĞRENEN KADINLAR SERTİFİKALARINI ALDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KARŞIYAKA’DA HAKLARINI ÖĞRENEN KADINLAR SERTİFİKALARINI ALDI

Karşıyaka Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Karşıyaka Kent Konseyi Kadın Meclisi iş birliğinde yapılan ‘Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı’ (KİHEP) eğitimlerinde katılımcılara sertifikaları verildi.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Ela Hızlı, kadınların kendi yaşamlarında söz sahibi olmaları ve haklarını hayatın her alanında eksiksiz kullanabilmelerini hedefleyen bir eğitim programı gerçekleştirdiklerini belirtti. Sertifika alan katılımcıları tebrik eden Hızlı, “Eğitim sonucunda kadınlarımız, yasaların nasıl şekillendirdiği konusunda bilinçlenirken eleştirel bakış açısı kazandılar. Toplumsal değişimin parçası olmayı, sosyal yaşam içerisinde daha fazla yer almaları gerektiğini ve yöntemlerini öğrendiler. Kadının yasalarla sahip olduğu hakları bilmesi açısından bu eğitim programını çok önemsiyoruz” diye konuştu. 

Karşıyaka Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Aysun Kuru da katılımcıları tebrik ederken, “Kadınların toplumsal yaşamda daha etkin yer almasını ve kendi ayakları üzerinde durabilmelerini hedefliyoruz. Bu da sahip oldukları hakları daha iyi bilmeleri ve hayatın her alanında haklarını savunabilmeleriyle doğrudan ilişkili. Bu nedenle eğitimlere katılan ve sertifikalarını alan katılımcılara teşekkür ederim” dedi.

 

 

Art’s Magazin  Yurt

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!