KEMALPAŞA’DA İKİNCİ GÜNDÜZ BAKIM EVİ AÇILDI

service

KEMALPAŞA’DA İKİNCİ GÜNDÜZ BAKIM EVİ AÇILDI

Kemalpaşa’da Merkez Gündüz Bakımevi, çalışan ve gelir düzeyi düşük olan ailelere destek olmak amacı ile şehir merkezinde hizmete açıldı.

Kemalpaşa Belediyesi, gündüz bakımevlerinin ikincisini şehir merkezinde hizmete açtı. Yaklaşık 60 öğrenci kapasiteli merkezde 3 derslik, yemekhane, oyun alanları yer alıyor. Alanında uzman 4 öğretmen ve idari personelin görev aldığı tesis 3-5 yaş arası çocukları kapsıyor. Gündüz Bakımevi’nde çocuklara İngilizce, jimnastik, satranç, çocuk hakları farkındalık çalışmaları ile destek olunacak. Alternatif eğitim yaklaşımları benimsenerek hazırlanan eğitim planları ile Montessori, Gems, Math their way çalışmaları, psikolog desteği ve fiziksel, sosyal, duygusal, bilişsel ve psikomotor gelişim alanlarında destek olunarak, kendilerini ifade etmeleri sağlanacak. Haftanın 5 günü 08.30-17.30 saatleri arasında hizmet veren kurumda öğrencilerin gelişimlerine göre hazırlanan üç öğün yemek verilmekte.

‘AMACIMIZ ARAŞTIRAN, KEŞFEDEN, ÖĞRENEN BİREYLER YETİŞTİRMEK’

Eğitim alanındaki çalışmalar ile Kemalpaşa’nın geleceğine dokunduklarını ifade eden Başkan Rıdvan Karakayalı,” Bugün açmış olduğumuz merkezde kuruluş amacımız çocuklarımızı, insan gelişiminin başlangıç noktası olan 0-6 yaş aralığında, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, kendisine güvenen, medeni cesareti ve sosyal becerileri gelişmiş, vatanını, milletini seven ve yüceltmeye çalışan, bilimin ve aklın üstünlüğüne inanan bireyler olarak yetiştirmektir. Çok kısa süre içerisinde üçüncü kreşimizi Ören Mahallesi’ne açacağımızı mutlulukla paylaşmak isterim. Bugün başlattığımız eğitim atağı ilçemizin on yıllarına şekil verecek. Kemalpaşa Merkez Gündüz Bakımevi’nin tüm ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Art’s Magazin  Yurt

KEMALPAŞA’DA İKİNCİ GÜNDÜZ BAKIM EVİ AÇILDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!