KEMALPAŞA’NIN PARK VE YEŞİL ALANLARI GENİŞLİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KEMALPAŞA’NIN PARK VE YEŞİL ALANLARI GENİŞLİYOR

İlçenin çeşitli noktalarında devam eden yeşil alan ve çocuk oyun parkı yapımı çalışmaları çerçevesinde Kemalpaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince son 6 aylık dönemde 2 adet yeni park ilçeye kazandırıldı. 

Kemalpaşa Belediyesi, park ve yeşil alanlara yönelik çalışmalarını yoğunlaştırdı. Ekipler tarafından periyodik olarak sürdürülen çalışmalar kapsamında ilçe genelinde bulunan toplam 196 park ve yeşil alanın tamamında bakım ve onarım çalışmaları yapılırken, yaklaşık 6 bin ağacın da budama işlemleri tamamlandı. Öte yandan 25 park da baştan sona yenilenerek Kemalpaşalıların hizmetine sunuldu.

Parkların ve yeşil alanların bir arada yaşama kültürünün en önemli merkezleri olduğunu belirten Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, şunları söyledi:

“DÜNYANIN EN ÖNEMLİ KENTLERİ, MEYDANLARI VE YEŞİL ALANLARI İLE ÜNLÜDÜR”

“Kentlerde daha yeşil ve daha mutlu bir yaşam için olmazsa olmaz unsurlardan biri parklardır. Parklar bir arada yaşamanın önemli sembollerindendir. Bu bağlamda her boş alanı betona gömen anlayışı reddederek birçok yeni parkı ilçemize kazandırdık ve kazandırmaya devam ediyoruz. Dünyanın en önemli kentleri, meydanları ve yeşil alanları ile ünlüdür. Biz bu anlayışı sahiplenerek ilçemizde uygulamaya çalışıyoruz. Son dönemde yoğun bir çalışma söz konusu, önemli revizeler gerçekleştirdik. Mevsim itibari ile bozulan alanlarda çimlendirme çalışmalarına da en kısa sürede başlıyoruz.”

 

 

Art’s Magazin  Yurt

KEMALPAŞA’NIN PARK VE YEŞİL ALANLARI GENİŞLİYOR

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!