Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

KONAK’TA FAALİYET GÖSTEREN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE TOPLAM 500 BİN TL DESTEK 

service

KONAK’TA FAALİYET GÖSTEREN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE TOPLAM 500 BİN TL DESTEK 

Konak ilçesinde faaliyet gösteren 25 amatör spor kulübüne, düzenlenen törenle toplam 500 bin TL tutarında maddi destek verildi. Belediye Başkanı Abdül Batur, “Spora ve gençlere yatırıma devam edeceğiz, sporcu dostu belediye olmaya devam edeceğiz” dedi. 

Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak Amatör Futbol Kulüpleri Birliği Başkanı ve Konak Belediye Meclisi üyesi Mehmet Şerif Demir, İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkan Yardımcısı Ahmet Öncel, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) İzmir eski Başkanı Dr. Şaban Acarbay, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İzmir İl Temsilcisi Selçuk Ergeldi, ilçede faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri başkan, yönetici, antrenör ve sporcuları ile Konak Belediyesi Meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı. 

Amatör spora hizmet etmeyi bir sanata benzeten Başkan Batur törende yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Göreve başladığımızdan bu yana özellikle Konak Belediyesi sınırları içindeki amatör spor kulüpleriyle çok yakın temas halindeyiz ve gerçekten sizlerle gurur duyuyoruz. Hem sporcu olarak hem de yönetici olarak, amatör sporun ne olduğunu, amatör sporda yöneticiliğin ne zor şartlarda yapıldığını bilen bir kişiyim. Amatör spor, adı üstünde, hiçbir menfaat, karşılık beklemeden, buradaki güzel çocuklarımıza, gençlerimize hizmet etmek demek. Bir sanattır bu. Cumartesi, pazarını, gündüzünü, akşamını, dinlenme saatini bu çocukların yetişmesine veriyorsunuz. Gecesini gündüzüne katan değerli kulüp başkanlarımızı, yöneticilerimizi en önemlisi de genç sporcularımızı bir kez daha alkışlıyoruz.

“SPORCU DOSTU BELEDİYE OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Bu yıl da geçmiş yıllardaki gibi ayni ve maddi yardımlarımızı, federasyon paylarının yatırılmasındaki desteğimizi sürdürdük. Yardım bir buçuk milyona ulaştı. Belediye olarak bunun sınırı yok. Ekonomik sıkıntılara rağmen, amatör kulüplerimizi unutmadık. Amatör spor kulüplerimiz bizim can damarımız. Buradaki çocuklarımızın yetişmesi, spora yönelmesi, sporla kaynaşması çok önemli. Spora ve gençlere yatırıma devam edeceğiz, sporcu dostu belediye olmaya devam edeceğiz.”

Konak Amatör Futbol Kulüpleri Birliği Başkanı ve Konak Belediye Meclisi üyesi Mehmet Şerif Demir de Konak’ta amatör sporun yanında olan bir başkana sahip olduklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Seninle yürümekten, seni tanımaktan, sana kardeşlik yapmaktan onur duyuyorum. Üç buçuk yıldır her istediğimize asla hayır demeyen Başkanımız Abdül Batur’a teşekkür ediyorum. Onun spora bakışını, vefasını biliyoruz. Abdül Başkanım, Yılmazkaya Spor Kulübü başkanımızın vefatında yanımızda oldu, desteğini eksik etmedi, hepimiz adına minnettarım. Allah İzmir’de amatör spor kulüplerinin başından Sayın Abdül Batur gibi ağabeylerini eksik etmesin.”

TÜFAD İzmir eski Başkanı Dr. Şaban Acarbay, şunları kaydetti:

“Gençlerin, milli heyecan ve itinayla yetiştirilmesi gerekiyor. Çünkü çocuklar ve gençler Türkiyemizin geleceği. Yardım elini, sevgisini bu işe katan Abdül Batur Başkanıma ve ekip arkadaşlarına şükranlarımı sunuyorum. Abdül Batur elbette şehreminimiz ama aynı zamanda o İzmir’in rekortmen bir belediye başkanı. Ona saygımız tabii ki büyük ama biz onu belediye başkanlığından önce sporculuk yıllarından tanıyoruz ve onun tüm çalışmalarında yanındayız, yanında olacağız.”

İzmir ASKF Başkan yardımcısı Ahmet Öncel Ahmet Öncel ise “Spora ev sahipliği yapan, her zaman sporun, sporcunun yanında olan Sayın Abdül Batur Başkanıma huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum. Sizlerle bir arada olmaktan onur duyuyorum” dedi. 

 

Art’s Magazin  Yurt

KONAK’TA FAALİYET GÖSTEREN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE TOPLAM 500 BİN TL DESTEK 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!