KONAK’TA ÜCRETSİZ TEST

featured
service

KONAK’TA ÜCRETSİZ TEST

Ege’de sadece İzmir Konak’ta bulunan Konak Belediyesi Gönüllü Danışmanlık ve Test Merkezi; HIV, Hepatit B, Hepatit C ve Sifiliz (Frengi) enfeksiyonlarına yönelik testleri ücretsiz yapıyor. Test yaptıranların kimlikleri de gizli tutuluyor.

Konak Belediyesi’nin Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’yle yaptığı iş birliği protokolü kapsamında 2018’de açılan Gönüllü Danışmanlık ve Test Merkezi, tüm Ege’ye hizmet sunmaya devam ediyor. AIDS’e neden olan HIV ile Hepatit B, Hepatit C ve Sifiliz (Frengi) enfeksiyonlarına yönelik testlerin ücretsiz yapıldığı Konak Belediyesi Gönüllü Danışmanlık ve Test Merkezi, Türkiye’de toplam sayısı sadece altı olan merkezlerden biri, Ege Bölgesi’nde ise tek.

Konak Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet sunan merkez, İkiçeşmelik Caddesi’nde bulanan Cici Park’ın içinde yer alıyor. Merkezde, tedaviye hızla başlanılması ve bulaşıcılığının önlenmesinde erken tanının büyük önem taşıdığı HIV enfeksiyonu testinin yanı sıra Hepatit B, Hepatit C ve Sifiliz (Frengi) enfeksiyonlarına yönelik testler de ücretsiz olarak yapılıyor. Merkeze başvuranlara, HIV enfeksiyonu ve AIDS hastalığıyla mücadele kapsamında, sosyal güvence aranmadan test yapılıyor. Sonuçlar 20 dakika içinde açıklanırken merkez, test yaptıran kişilerin bilgilerini de gizli tutuyor.

DANIŞMANLIK HİZMETİ DE VERİLİYOR

Merkezde, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar ve korunma yolları hakkında danışmanlık hizmeti de sunuluyor. Kendisini risk altında hissederek danışmanlık hizmeti almak ve ücretsiz test yaptırmak isteyenler, Konak Belediyesi Gönüllü Danışmanlık ve Test Merkezi’ne başvurabiliyor. Hafta içi her gün 09:00-17:00 saatleri arasında çalışan merkeze (0 232) 484 22 91 no’lu telefondan ulaşılarak randevu alınabiliyor. Merkez, randevusuz hasta kabul etmiyor.

KONAK’TA ÜCRETSİZ TEST

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!