Kültür, sanat ve sporun yeni adresi AYM, gençleri bekliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kültür, sanat ve sporun yeni adresi AYM, gençleri bekliyor

İzmir Aliağa’nın gelecekteki milli yüzücüleri, Aliağa Spor ve Yaşam Merkezi’ndeki yarı olimpik havuzda ilk antrenmanlarını yaptı. AGM Spor Kulübü’nün lisanslı yüzücüleri, bir yandan antrenman yaparken, diğer yandan da havuzun keyfini çıkardı.

Aliağa Belediyesi tarafından, Örnekkent mevkiinde projelendirilerek yaklaşık 8 ay gibi kısa bir süre içerisinde yapımı tamamlanan Aliağa Spor ve Yaşam Merkezi’nde (AYM), kültür-sanat ve sporun birçok dalında kurs kayıtları da devam ediyor. AYM’deki ASEV kış dönemi kurs kayıtları sürerken, kurslara kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar, AYM’ye 10.00-19.00 saatleri arasında kimlik fotokopisi ve 1 adet vesikalık fotoğraf ile müracaat edebiliyor. Vatandaşların, ASEV kursları hakkında ise 0232 616 7071 numaralı telefondan da detaylı bilgi alabileceği bildirildi.

Kursiyer adayları AYM’de; piyano (9 yaş ve üstü), keman (9 yaş ve üstü), klasik gitar (9 yaş ve üstü), bağlama (9 yaş ve üstü), ney (9 yaş ve üstü), kaval-zurna (9 yaş ve üstü), klarnet/yan flüt (16 yaş ve üstü), ud (9 yaş ve üstü), ukulele (9 yaş ve üstü), bateri (9 yaş ve üstü), darbuka (16 yaş ve üstü), resim (9 yaş ve üstü), işaret dili (16 yaş ve üstü), bale (6 yaş ve üstü), tiyatro (16 yaş ve üstü), çocuk tiyatrosu (8-15 yaş arası), latin dansları-çocuk (6 yaş ve üstü), latin dansları-yetişkin (16 yaş ve üstü), Türk halk dansları-çocuk (9-16 yaş arası), Türk halk dansları-yetişkin (16 yaş üstü), Türk sanat müziği korosu (16 yaş ve üstü), Türk halk müziği (16 yaş ve üstü), gençlik korosu (16-25 yaş arası), çocuk korosu (9-15 yaş arası), diksiyon (16 yaş ve üstü) branşlarına kayıt yaptırabiliyor.

Sporun yeni adresi AYM gençleri bekliyor

AYM’de verilecek olan ASEV kurslarına kayıtlar sürerken, AYM Kış Spor Okulları ile yüzme kurslarında kontenjanların dolmak üzere olduğu bildirildi. 4-13 yaş grubundaki çocukların katılabileceği yüzme kursları için vatandaşlar, başvurularını gün içerisinde 10.00-19.00 saatleri arasında şahsen AYM’ye yapabiliyor. Vatandaşlar yüzme kurslarıyla ilgili detaylı bilgiye 0232 399 00 00/3200 numaralı telefondan ulaşabiliyor.

Kış spor okulları içinde kapılarını açan AYM’de vatandaşlar; basketbol, voleybol, karate, tenis, özel eğitim, pilates (reformer-mat pilates) ve cimnastik branşlarında verilecek kurslar için AYM’ye 10.00-19.00 saatlerinde şahsen başvuru yapabiliyor. Öğrenciler, kendi yaş gruplarına uygun branşlara kimlik fotokopisi ve 1 adet vesikalık fotoğraf ile müracaat edebiliyor. Vatandaşlar ayrıca, 0232 399 00 00/3200 numaralı telefondan detaylı bilgiye ulaşabiliyor.

Kültür, sanat ve sporun yeni adresi AYM, gençleri bekliyor Art’s MagazinSon Dakika

Kültür, sanat ve sporun yeni adresi AYM, gençleri bekliyor

Kültür, sanat ve sporun yeni adresi AYM, gençleri bekliyor

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!