NARLIDERE BELEDİYESİ NAR ÇİÇEKLERİ ANAOKULU’NDA MEZUNİYET HEYECANI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

NARLIDERE BELEDİYESİ NAR ÇİÇEKLERİ ANAOKULU’NDA MEZUNİYET HEYECANI

Narlıdere Belediyesi Nar Çiçekleri Anaokulu’nda okuyan çocuklar mezuniyet heyecanı yaşadı. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Yoksul, zengin gözetmeksizin okul öncesi eğitimi çok daha yüksek seviyelere çıkarmalıyız. Kadınlara daha çok hak verme, çocuklarımızı daha güzel günlere götürme ve fırsat eşitliği yaratma mücadelemiz hiçbir zaman bitmeyecek” dedi.

Narlıdere Belediyesi’nin Başkan Ali Engin’in 2019 yılında göreve gelmesiyle hayata geçirdiği Nar Çiçekleri Anaokulları’nda mezuniyet sevinci yaşandı. Nar Çiçekleri Anaokulları’nın Narlı, Çatalkaya ve Yaşar Kemal şubelerinde eğitim gören 5 yaş grubu 75 öğrenci, ilk kez kep fırlattı. 

Nar Çiçekleri için Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen mezuniyet törenine; Başkan Engin, CHP Narlıdere İlçe Başkanı Mesut Durgun, belediye bürokratları, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan gecede mezun olan öğrenciler, “Cumhuriyetimizin 100. Yılı” temasıyla hazırladıkları gösterileri sundu.

Barkovizyon gösterisi ile başlayan gecede dans, drama oyunları ve cimnastikteki yeteneklerini gösteren minikler, kendilerini izleyenlerden alkış aldı. Gecede, İzmir Marşı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Fazıl Say’ın katkılarıyla hayata geçirilen 100. Yıl Marşı’nın söylendiği anlarda coşku doruğa çıktı.

Başkan Engin, Nar Çiçekleri Anaokulları ile vatandaşlara verdikleri sözü tutmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, “Göreve başlamamızın ardından çok kısa sürede Nar Çiçekleri Anaokulları’mızı hayata geçirdik. Başarılması zor bir konuydu. Bunu hep birlikte başardık. Tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yüzünü bilime dönen, sanatı ve sporu seven nesiller yetiştirdiğimiz Nar Çiçekleri Anaokulları’mızdan mezun olan evlatlarımızı tebrik ediyor, hocalarımıza ve ailelerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Başkan Engin, bu yıl Cumhuriyet’in 100. yılını kutladıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“29 Ekim’de daha görkemli törenler gerçekleştireceğiz. Bizlerin ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma mücadelesi her zaman devam edecek. Kadınlara daha çok hak verme, çocuklarımızı daha güzel günlere götürme ve fırsat eşitliği yaratma mücadelemiz hiçbir zaman bitmeyecek. Bir adım bile geri atmadan bu mücadeleyi hep beraber vereceğiz. Çok yakında Ilıca Mahalle’mizde de yeni anaokulumuz açacak, 300-350 öğrenci kapasitesine ulaşacağız. Sizin desteğinizle bu işi hep beraber başardık. Narlıdere Belediyesi bu işi çok daha büyüterek daha ileri götürecek. Yoksul, zengin gözetmeksizin okul öncesi eğitimi çok daha yüksek seviyelere çıkarmalıyız. Çünkü çocuklar, zeka ve kişilik gelişiminin büyük bir bölümünü 7 yaşına kadar tamamlıyor. Bilim insanı yetiştirmeye, iyi insan yetiştirmeye çok küçük yaşlardan itibaren başlamamız gerekiyor. Bugün burada olan çocuklar inanıyorum ki gelecekte insanlık adına çok faydalı işler gerçekleştirecekler.”

 

Art’s Magazin  Yurt

NARLIDERE BELEDİYESİ NAR ÇİÇEKLERİ ANAOKULU’NDA MEZUNİYET HEYECANI

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!