ÖDEMİŞ BELEDİYESİ RAMAZAN AYINDA HER GÜN 5 BİN KİŞİYE SICAK YEMEK VERECEK

featured
service

ÖDEMİŞ BELEDİYESİ RAMAZAN AYINDA HER GÜN 5 BİN KİŞİYE SICAK YEMEK VERECEK

Ödemiş Belediyesi, yaklaşan Ramazan ayı öncesinde 5 bin kişinin birlikte iftar yapabileceği iftar çadırları için hazırlıklarını tamamladı. İlçe merkezinde altı ayrı mahallede kurulacak iftar çadırlarıyla yurttaşlara sıcak yemek verilecek. 

Ödemiş Belediyesi tarafından bu yıl kent merkezinde altı ayrı mahallede iftar çadırları kurularak, günde 5 bin kişiye sıcak yemek verilecek. Hükümet Meydanı, Türkmen Mahallesi Perşembe Pazarı, Cumhuriyet Mahallesi Köşebaşı Cami yanı, Zafer Mahallesi Tekstil mevki, Hürriyet Mahallesi Muhtarlık Ofisi yanı ve Üç Eylül Mahallesi Gençlik Caddesi’nde kurulacak iftar çadırları için hazırlıklar tamamlandı. Ramazan ayı boyunca her gün dayanışmacı yurttaşların da katkılarıyla hazırlanacak sıcak yemekler yurttaşlara dağıtılacak. İftar menülerinin protein, vitamin ve kalori açısından dengeli ve sağlıklı beslenmeye uygun şekilde olmasına özen gösterilecek.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, çalışmaya ilişkin şunları söyledi:

“Tüm İslam aleminin Ramazan ayını şimdiden kutlar, tüm insanlığa huzur, barış ve kardeşlik getirmesini dilerim. Hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla hazırlanan ve belediyemiz tarafından organize edilen iftar çadırlarında hemşehrilerimizle aynı sofrayı paylaşacağız. Pandemi koşulları gereği o zorlu süreçte Ödemiş mutfağında hazırlanan iftar sofralarını evlere ulaştırmış, erzak paketleriyle hemşehrilerimizin yanında olmuştuk. Bu yıl yeniden iftar çadırlarımızda aynı sofralarda aynı ekmeği bölüşmenin huzurunu ve güzelliğini yaşayacağız. Ramazan paylaşım ve dayanışma ayıdır. Yine Ödemiş dayanışmasının en güzel örneklerini yaşayacağımıza inanıyorum. Bu anlamda Ramazan boyunca her gün 5 bin kişiye sıcak yemek sunacak mutfağımıza katkı sunacak tüm hayırseverlerimize şimdiden teşekkür ederim.”

İftar çadırlarına katkı sağlamak isteyen yurttaşların, 0 (537) 384 12 72 numarası üzerinden Ödemiş Belediyesi’ne başvurmaları gerekecek. 

 

Art’s Magazin  Yurt

ÖDEMİŞ BELEDİYESİ RAMAZAN AYINDA HER GÜN 5 BİN KİŞİYE SICAK YEMEK VERECEK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!