Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

ÖDEMİŞ İLE DEFNE ‘KARDEŞ KENT’ OLACAK 

featured
service

ÖDEMİŞ İLE DEFNE ‘KARDEŞ KENT’ OLACAK 

Ödemiş Belediye Meclisi’nin Mart ayı olağan toplantısında deprem felaketinde büyük yıkımın yaşandığı Hatay’ın Defne Belediyesi ile Ödemiş Belediyesi arasında ‘kardeş kent’ ilişkisi kurulması kararı alındı. 

Ödemiş Belediye Meclisi’nin Mart ayı olağan toplantısı, 6 Mart 2023 pazartesi akşamı Belediye Hizmet Binası meclis toplantı salonunda, Belediye Başkanı Mehmet Eriş’in başkanlığında gerçekleştirildi. 

23 gündem maddesinin görüşüldüğü Mart ayı olağan toplantısında, 6 Şubat 2023 ve 20 Şubat 2023 tarihli depremlerde büyük yıkımın yaşandığı Hatay’ın Defne ilçesi ile Ödemiş ilçesi arasında ‘kardeş kent’ ilişkisi kurulmasına ilişkin protokolün imzalanması konusunda Başkan Mehmet Eriş’e yetki verilmesi oybirliği ile kabul edildi. 

Belediye Başkanı Mehmet Eriş, konuyla ilgili şunları söyledi:

“6 Şubat deprem felaketinden sonra hayırsever Ödemişlilerin yardım elini uzatmak adına en kolay ulaşabildiğimiz ilimiz Hatay ilimizdi. Hatay’a gittiğimizde ilk yardımlarımızı Defne ilçemize ulaştırmıştık. Defne Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Güzel ile iletişim sağladık. Her anlamda depremzede vatandaşlarımızın yanında olduk. Bizim bu çabamız güzel bir kardeşlik çalışmasına dönüştü. Halen iletişimimiz devam ediyor bölgenin ihtiyaçları için. 20 Şubat’ta bir afet daha yaşandı bölgede. Bu ilişkinin kardeş belediyeciliğe dönüşmesi, Bakanlığın öngördüğü alanlarda beraberliğin yaşanması için Başkanımızla da görüştük. Onlar da bu yönde iradelerini bize ilettiler. Orada henüz meclis toplanamıyor. Defne Belediye Meclisi de bu konuda kararını alacaktır. Biz de bugün aldığımız kararla acıların kardeşliğe dönüşmesine tanıklık ediyoruz. Bu zor günlerde hafızalarda kalacak olan dayanışmamızdır. Deprem bölgesindeki tüm illerimiz ve ilçelerimiz bizim kardeşimizdir. Ödemiş ve Defne ilçelerimiz arasında kardeş kent ilişkisi hayırlı uğurlu olsun. Ülkemizin bir daha böyle acılar yaşamamasını temenni ediyorum. Depremlerde hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, geride kalanlara sabırlar diliyorum.”  

 

 

Art’s Magazin  Yurt

ÖDEMİŞ İLE DEFNE ‘KARDEŞ KENT’ OLACAK 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!