Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

ÖZDERE’DE DEPREMZEDELERİN KULLANIMINA SUNULAN TESİSİ ZİYARET EDEN TUNÇ SOYER: “TEK DİLEĞİMİZ VATANDAŞLARIMIZIN DERTLERİNE DERMAN OLMAK”

featured
service

ÖZDERE’DE DEPREMZEDELERİN KULLANIMINA SUNULAN TESİSİ ZİYARET EDEN TUNÇ SOYER: “TEK DİLEĞİMİZ VATANDAŞLARIMIZIN DERTLERİNE DERMAN OLMAK”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Özdere’de yapımı tamamlanan ve depremzedelerin kullanımına sunulan Gençlik Kampı’nı ziyaret etti. Afet bölgesinden kente gelen yurttaşlar için belediyenin tüm imkanlarını seferber ettiklerini belirten Başkan Soyer, “Tek dileğimiz, yeni bir hayat kurana kadar vatandaşlarımızın dertlerine derman olmak” dedi. 

Başkan Soyer, kente gelen depremzedelerin misafir edildiği İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Özdere’deki Gençlik ve Spor Kampı’nı ziyaret etti. Soyer, 105 depremzedenin konakladığı tesisteki çamaşırhane, oyun alanı, yemekhane ve sosyal tesisleri gezerek ekiplerden bilgi aldı. Tesis turunun ardından konteynerlerde yaşayan depremzedelerle de sohbet eden Soyer, ihtiyaç ve talepleri dinledi. 

Gençlik Kampı olarak hazırlanan ve içinde 200 kişinin kalabileceği konteyner alanı bulunan tesisi depremzedelere açmaya karar verdiklerini aktaran Soyer, şunları kaydetti:

“TEK DİLEĞİMİZ, VATANDAŞLARIMIZIN DERTLERİNE DERMAN OLMAK”

“Çok hızlı bir şekilde konteynerlerin tefrişini tamamladık. Eğitim vakıflarımızın, özellikle Bornova Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı’nın çok ciddi katkıları oldu. Odaların tefrişi, çamaşırhanelerin, kurutma makinelerinin, arıtma tesisinin eklenme çalışmalarını onlar yaptı. El birliğiyle burası hazır hale getirildi. Çoğunlukla Hatay ve Adıyaman’dan engelli çocuklarımızın içinde yer aldığı aileler yerleşti. Bugün de onları ziyaret ederek bir ihtiyaçları olup olmadığını öğrenmeye geldim. Çok şükür buradaki arkadaşlarımızın sunduğu hizmetlerden ve imkanlardan memnunlar. Bizim de tek dileğimiz, yeni bir hayat kurana kadar vatandaşlarımızın dertlerine derman olmak, acılarını hafifletmek ve yeni hayatlarına hazırlık yapmalarına fırsat tanımak.

Biz İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı depremzedelerimiz için kullanıyoruz. Örnekköy, Buca, Bornova tesislerimizi açtık. Ne kadar imkanımız varsa hepsini depremzedeler için kullanıyoruz. İzmir’e gelen yaklaşık 60 binin üzerinde depremzede vatandaşımız var. Biz de gücümüz yettiğince erişebildiklerimizin ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Maalesef acılar çok büyük. El birliğiyle bu acıları hafifletmeye çalışıyoruz.

“MART SONUNA KADAR KONTEYNERKENTLERİ TAMAMLAYIP AÇACAĞIZ”

Mart sonuna kadar Kahramanmaraş, Adıyaman, Osmaniye ve Hatay’da konteynerkentleri tamamlayıp kullanıma açacağız. Biz konteynerleri burada kurduğumuz atölyelerde kendimiz imal ediyoruz. Montajını da deprem bölgesindeki kaynakçılarımız, demircilerimiz yapıyor. Bu anlamda çok hızlı yol alıyoruz.”

 

 

 

 

Art’s Magazin  Yurt

ÖZDERE’DE DEPREMZEDELERİN KULLANIMINA SUNULAN TESİSİ ZİYARET EDEN TUNÇ SOYER: “TEK DİLEĞİMİZ VATANDAŞLARIMIZIN DERTLERİNE DERMAN OLMAK”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!