Rotary Kulüplerinden “Bir Fidan Bir Dünya” Kampanyasına Destek

featured
service

Rotary Kulüplerinden "Bir Fidan Bir Dünya" Kampanyasına Destek

Rotary Kulüplerinden “Bir Fidan Bir Dünya” Kampanyasına Destek

İzmir’in yeşil varlığını güçlendirmek ve orman yangınlarına karşı direncini sağlamak için başlatılan “Bir Fidan Bir Dünya” kampanyasına rotary kulüplerinden 9 bin fidan desteği geldi. Bağışçılara teşekkür plaketi veren Başkan Tunç Soyer, “Bir Fidan Bir Yaşam Avrupa ideallerinin en önemlisi” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in 2020 yılındaki orman yangının ardından şehrin yeşil örtüsünün kendini yenileyebilir kılmak için başlattığı “Bir Fidan, Bir Dünya” kampanyasına destekler sürüyor. Yaz aylarından önce İzmir’in yeşil varlığını geliştirmek için Uluslararası Rotary 2440’ncı Bölge Federasyonu ve federasyona bağlı Rotary Kulüpleri, kampanyaya toplam 9 bin fidan bağışladı.

Bağışların ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Sergi Salonu’nda sertifika töreni düzenlendi. Törene Uluslararası Rotary 2440’ncı Bölge Federasyonu Başkanı Nedim Atilla ve Rotary Kulüplerinin temsilcileri katıldı.

Rotary Kulüplerinden "Bir Fidan Bir Dünya" Kampanyasına Destek

“Bir Fidan Bir Yaşam Avrupa ideallerinin en önemlisi”

Başkan Soyer, İzmir’in Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi tarafından her yıl verilen Avrupa Ödülü’ne layık görülmesine ilişkin tebrikleri de kabul ederek, “Avrupa ödülü bizi de çok gururlandırdı. 1955 yılından beri Avrupa Konseyi bu ödülü veriyormuş. 46 ülkeden onlarca kentin aday olduğu bir yarış. Bu ödül, Avrupa değerlerini en iyi sahiplenen kente veriliyor.

Türkiye, Avrupa Birliği’nden uzaklaşırken Türkiye’de bir şehrin Avrupa’nın değerlerini en iyi temsil eden kent olması bizi çok gururlandıran ve umutlandıran bir gelişme oldu. ‘Bir Fidan Bir Yaşam’ kampanyası belki de bu ideallerle en güzel örtüşen girişimlerden biri oldu. Bu kainata bırakacağımız en güzel iz, doğamıza yapacağımız katkıdır. Doğamızı güzelleştirmek, sürdürülebilirliğini sağlamak için yapacağımız katkıdır” ifadelerini kullandı.

“Soyer’in başkanlığında bu kentte çok şey değişti”

Uluslararası Rotary 2440’ncı Bölge Federasyonu Başkanı Nedim Atilla ise, “Bu kentin Avrupa Birliği’ne ne kadar uygun bir kent olduğunu uzun zamandır söylüyordum ancak Tunç Soyer’in başkanlığıyla birlikte kentimizde çok şey değiştiğini görüyoruz. Tüm başkanlarımız da benimle aynı fikirde. Biz her zaman bir fidan bir hayat kampanyasını desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Bağışçılara plaket verildi

İzmir’e yeşil iz bırakan bağış kampanyası kapsamında kişisel bağışçılar Nedim Atilla, Ayda Özeren, Mert Korur ile Mavişehir, Varyant, Agora, Bornova, Dokuz Eylül, Kordon, Bostanlı, Karşıyaka, Ege, İzmir, Salihli, Turgutlu, Terra Madre- Toprak Ana, Çeşme, Efes, Gündoğdu, Konak, Urla ve Karabağlar Çalıkuşu Rotary kulüplerine Başkan Soyer tarafından plaket verildi.

Rotary Kulüplerinden "Bir Fidan Bir Dünya" Kampanyasına Destek

Rotary Kulüplerinden “Bir Fidan Bir Dünya” Kampanyasına Destek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!