SEFERİHİSAR BELEDİYE BAŞKANI YETİŞKİN’DEN EKOKIRIM YASASI’NA DESTEK

featured
service

SEFERİHİSAR BELEDİYE BAŞKANI YETİŞKİN’DEN EKOKIRIM YASASI’NA DESTEK

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin çevre suçlarının ekokırım suçu olarak değerlendirilmesini talep eden yurttaşların hazırladığı Ekokırım Kanun Teklifi’ne imza attı. 
 
Seferihisar’da gerçekleşen, Prof. Dr Ali Osman Karababa ve Avukat Arif Ali Cangı’nın konuşma yaptığı “Ekokırım Yasası Neden Acil?” başlıklı panele katılan Başkan Yetişkin, doğaya karşı işlenen suçlar geri döndürülemez biçimde geleceğimizi katlediyor, bu sebeple bir yurttaş olarak ben de imza atıyorum diyerek destek imzasını attı.
 
BAŞKAN YETİŞİKİN: “DOĞA UNUTMAZ”
 
Seferihisar Demokrasi Platformu’nun düzenlediği panelde Seferihisarlılar’dan gelen sorulara da cevap veren Başkan Yetişkin, “Burada çok değerli uzmanlar dünyanın içinde bulunduğu iklim krizinden ve yarattığı felaketlerden bahsetti. Bizim küçük ilçemizde bile dünyada yaşananların neredeyse yüzde 75’i yaşanıyor diyebiliriz. Bu yüzden Seferihisar’ın doğasını değiştirmeye çalışan tüm projelerin karşısında duruyoruz. Örneğin yazın marinanın genişletilmesi talebi geldi karşısında durduk, Orhanlı’da JES’e karşı köylülerle beraber direndik. Bunların hepsi Seferihisar’ın doğasında geri alınamayacak hasarlar bırakacak dedik. Çünkü doğa unutmaz. Ekokırımdan konuşuyorsak tam da bunlar ekokırım suçudur. Ben Seferihisarlı bir yurttaş olarak, dünyamızın, ülkemizin, Seferihisarımızın geleceği için bu yasa önerisine imzamı atıyorum’’ dedi.
 
 ‘Ekokırım Yasası’nın hazırlaması için yurttaşlardan toplanan imzalar, Nisan ayında TBMM’ye iletilecek.
 

Art’s Magazin  Yurt

SEFERİHİSAR BELEDİYE BAŞKANI YETİŞKİN’DEN EKOKIRIM YASASI’NA DESTEK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!