SEFERİHİSAR’DA KESİCİ ATIKLAR AYRI TOPLANACAK

featured
service

SEFERİHİSAR’DA KESİCİ ATIKLAR AYRI TOPLANACAK

Seferihisar Belediyesi kullanılmış tıraş bıçaklarının sebep olabileceği çevre sorunlarına karşı harekete geçti. Belediye, kesici atıkları ayrı toplamak için yeni bir uygulama başlattı. Proje kapsamında, Seferihisar’da faaliyet gösteren tüm berber ve kuaförlere ‘atık tıraş bıçağı kutusu’ dağıtılmaya başlandı. 

Seferihisar’da atık oluşumunun engellenmesine yönelik başlatılan çalışma ile sağlığa zarar verebilecek kesici aletler kaynağında ayrı ayrı toplanarak geri dönüşüme kazandırılacak. Bu kapsamda, Seferihisar’da faaliyet gösteren tüm berber ve kuaförlere ‘atık tıraş bıçağı kutusu’ dağıtılacak. Çöp kutularında hem insan hem hayvan sağlığını tehdit eden tıraş bıçakları artık özel kutularda toplanarak ayrıştırılacak.

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin çevre konusuna hayati önem verdiklerini belirterek, projeye ilişkin şunları söyledi:

“Bu atıklar hem çevreye hem de sokak hayvanlarına zarar veriyordu. Bundan böyle sağlığımızı tehlikeye atacak tıraş bıçakları berber ve kuaförlere gönderdiğimiz atık kutularında toplanarak geri dönüşüm ile ekonomiye kazandırılacak. Bundan sonra atıkları ayrıştırma sırasında çalışanlarımızın zarar görmesinin önüne geçildiği gibi sokaktan beslenen hayvanlar da yaralanmayacak. Bütün berber ve kuaförlerimize ‘atık tıraş bıçağı kutusu’ dağıttık. Sıfır atık için çabalıyoruz.”

 

Art’s Magazin  Yurt

SEFERİHİSAR’DA KESİCİ ATIKLAR AYRI TOPLANACAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!