Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

ÇİĞLİ BELEDİYE BAŞKANI GÜMRÜKÇÜ’DEN AVRUPA KONSEYİ TOPLANTISINDA “İKLİM KRİZİYLE MÜCADELE” VURGUSU

featured
service

ÇİĞLİ BELEDİYE BAŞKANI GÜMRÜKÇÜ’DEN AVRUPA KONSEYİ TOPLANTISINDA “İKLİM KRİZİYLE MÜCADELE” VURGUSU

Çiğli Belediye Başkanı ve Avrupa İklim Paktı Türkiye Büyükelçisi Utku Gümrükçü, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Sosyal İşler, Sağlık ve Sürdürülebilirlik Komitesi’nin İzmir’de gerçekleştirdiği istişare toplantısına katıldı.

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi bünyesinde, CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke’nin başkanlığını yürüttüğü Sosyal İşler Sağlık ve Sürdürülebilirlik Komitesi tarafından İzmir’de gerçekleştirilen istişare toplantısına katılan Avrupa İklim Paktı Türkiye Büyükelçisi Utku Gümrükçü, küresel ısınma krizi ile Çiğli Belediyesi’nin iklim, enerji, geri dönüşüm, sağlıklı gıdaya erişim ve sürdürülebilirlik çalışmaları hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Avrupalı parlamenterlerin sorularını yanıtladı.

BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ: “İKLİM, GIDA VE ENERJİ KRİZİYLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

İklim kriziyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Utku Gümrükçü, “Dünyamız çok ciddi bir iklim, gıda ve enerji kriziyle karşı karşıya. Nüfus artış oranındaki hızlı artış bu krizin çok uzakta olmadığı bizlere gösteriyor. 191 ülkenin imza attığı Paris Antlaşması’na geçtiğimiz yıl ülke olarak bizde dahil olduk. Taraf olduğumuz bu antlaşma ile 2030 yılında yüzde 35 mutlak emisyon azaltımı yönünde taahhüt verdik. Bu doğrultuda kömürden elektrik üretime son vermeli, yenilenebilir enerji kaynaklarımızı artırmalı, raylı sistemi daha çok kullanmalı, çevreye duyarlı elektrikli araç kullanımını teşvik etmeli ve binalarda kömür ve fosil yakıt tüketimini sonlandırmalıyız” diye konuştu.

“ÇARE; YENİLENEBİLİR ENERJİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR POLİTİKALAR”

Çiğli Belediyesi’nin çalışmalarına da değinen Gümrükçü, “Krizle mücadelede merkezi yönetimlere olduğu kadar yerel yönetimlerde de önemli sorumluluklar düşüyor. Çiğli Belediyesi olarak, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’in çizdiği vizyon doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yenilenebilir enerji kaynakları, geri dönüşüm, sıfır atık, emisyon azaltımı, trafiksiz yaşamın teşvik edilmesi ve doğal kaynakların korunmasına yönelik hizmet ve projelerimizi Avrupalı parlamenterler ile paylaştık. Çok memnun kaldılar. Bu bilgi alışverişinin artırılması krizle mücadelenin daha aktif ve verimli sürdürülmesine katkı sağlayacaktır. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

 

ÇİĞLİ BELEDİYE BAŞKANI GÜMRÜKÇÜ’DEN AVRUPA KONSEYİ TOPLANTISINDA “İKLİM KRİZİYLE MÜCADELE” VURGUSU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!