ÇİĞLİ BELEDİYESİ’NDE DAVULLU ZURNALI TOPLU SÖZLEŞME TÖRENİ

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÇİĞLİ BELEDİYESİ’NDE DAVULLU ZURNALI TOPLU SÖZLEŞME TÖRENİ

Çiğli Belediyesi ile TOLEYİS-TÜRK İş Sendikası arasında Çiğli Gıda Şirketi çalışanları için gerçekleştirilen Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri mutlu bitti. Akvaryum Kafe Restoran’daki imza töreni sonrası davul zurna eşliğinde halaylar çekildi.

SODEMSEN yetkilileri ile Türk-İş’e bağlı TOLEYİS Gıda İş sendikasının 250 personel adına yürüttüğü TİS süreci yüzde 48’lik zam oranıyla tamamlandı. Akvaryum Kafe Restoran’da düzenlenen imza törenine Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Türk-İş Bölge Başkanı Hayrettin Çakmak, TOLEYİS Genel Başkan Yardımcısı Ali Şahin, Şube Başkanı Mustafa Çelik ve Çiğli Gıda personelleri katılım gösterdi.

Toplu İş Sözleşmesi töreninde konuşan Başkan Utku Gümrükçü, “Şirketin geçmişi göz önünde bulundurulduğunda önemli kazanımlar içeren ciddi bir sözleşmeye imza attık. Bu sözleşme gerçekten emekçilerimiz açısından güzel oldu. Emekçi arkadaşlarımızı enflasyona ezdirmemek için 1 Ocak 2023’ten itibaren enflasyon oranında bir artış daha yapacağız” dedi.

GÜMRÜKÇÜ: “CİDDİ KAZANIMLARI OLAN BİR SÖZLEŞME”

Sözleşmenin emekçiler ve Çiğli için hayırlı olmasını dileyen Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “İmzaladığımız toplu iş sözleşmesi emekçilerimize, şirketimize ve yeni sendikamız TOLEYİS ve Türk İş’e hayırlı olsun. Mevcut iktidar hem yerel yönetimleri ve emekçileri hem de sendikaları baskı altına almış durumda. Burada örgütlü bir sendikamız vardı. O sendikanın Türkiye çapında toplu sözleşme yetkisini düşürdüler. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışımız ve Avrupa İnsan Hakları kararlarına olan bağlılığımız ile 1977 yılından bu yana sendikal anlamda mücadele veren arkadaşlarımızla istişarede bulunarak süreci bu noktaya getirdik. 5 yıllık geçmişi olan bir şirketle önemli kazanımları olan bir sözleşme oldu. Bu süreçte bize destek olan SODEMSEN’e teşekkürü borç bilirim” diye konuştu.

“ALIN TERİNE SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Gümrükçü, şöyle devam etti:

“Çiğli Gıda şirketimiz Akvaryum Kafe, Astronomi Havacılık ve Uzay Kampüsü ile Macera parkı ile daha da güçlenecek. Bizler de işçimizin alın terine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Ekonomik anlamda içerisinden geçtiğimiz bu zorlu dönemde vatandaşlarımızın sosyalleşebilmesi adına belirli bir fiyat politikası ile öncü bir görev yapıyoruz. Bu tesislerde görev yapan emekçilerimizin maaşlarını ödemek için meclis üyelerimizin desteğiyle her sene yaptığımız sermaye artışı yapıyoruz. Gösterdikleri iş birliğinden ötürü tüm meclis üyelerimize ayrıca teşekkür ediyorum.” 

GÜMRÜKÇÜ’DEN ARTI 2 PUAN SÜRPRİZİ

Emekçilere ilave zam sürprizi açıklayan Başkan Gümrükçü, “1 Ocak’tan itibaren enflasyon oranında da bir artış olacak. Emekçi arkadaşlarımızı enflasyona ezdirmemek için enflasyon oranına ek olarak 2 puan da biz artış yapacağız. Emekçilerimizin refah seviyesini koruyarak daha iyi hizmet sunması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

HAYRETTİN ÇAKMAK: “İŞÇİ DOSTU KENT ÇİĞLİ”

Toplu İş Sözleşmesi töreninde konuşan TÜRK-İŞ Bölge Başkanı Hayrettin Çakmak da “Çiğli parlayan bir yıldız artık. Belediye Başkanımız Utku Gümrükçü’ye süreç boyunca gösterdiği tutum ve anlayış için teşekkür ediyorum. Kent dostu, işçi dostu bu toplu sözleşmeyi konuşurken tartışırken her zaman diyalog kurduk. Gerçekten iyi bir toplu sözleşme oldu. Hayırlı olsun” diye konuştu.

ALİ ŞAHİN: “BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ”

TOLEYİS Genel Başkan Yardımcısı Ali Şahin ise “Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin ardından emekçilerimizle birlikte Çiğli Belediyesi’nde oluşturulan bu güzel atmosfer için sürecin tüm paydaşlarına teşekkür ederim. Güzel bir toplu sözleşme oldu. Buna katkı sunan Utku Başkanımıza da ayrıca teşekkür ederim” dedi.

 

Art’s Magazin  Yurt

ÇİĞLİ BELEDİYESİ’NDE DAVULLU ZURNALI TOPLU SÖZLEŞME TÖRENİ

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!